Jurkiewicz nowym kapitanem reprezentacji Polski

Piłka ręczna
Jurkiewicz nowym kapitanem reprezentacji Polski
fot. Lukasz Grochala/Cyfrasport

Mariusz Jurkiewicz będzie kapitanem reprezentacji Polski w piłce ręcznej podczas mistrzostw Europy, które w styczniu odbęda się we Francji. Nie będzie to dla niego debiut na tej zaszczytnej funkcji.

Rozgrywający, na co dzięń grający w Vive Tauronie Kielce, przejmie tę funkcję od Michała Jureckiego, którego z przygotowań do turnieju wykluczyła kontuzja śródręcza, której nabawił się w ligowym spotkaniu z Orlen Wisłą Płock. Dla "Kaczki" nie jest to debiut w tej roli, był także kapitanem młodzieżowej reprezentacji.

 

 

Jurkiewicz zadebiutował w 2002 roku w zremisowanym spotkaniu z Norwegią. Dotychczas wystapił w 148 spotkaniach i zdobył 257 bramek. Z seniorską reprezentacją dwukrotnie zdobywał brązowy medal mistrzostw świata (2009, 2015).

 

Rywalami Polaków w mistrzostwach Europy będą: Norwegowie, Brazylijczycy, Rosjanie, Japończycy i gospodarze, Francuzi.

 

Pierwszym etapem przygotowań biało-czerwonych do mistrzostw będzie ośmiodniowe zgrupowanie w Kielcach (od 15 do 23 grudnia). Po świątecznej przerwie ponownie spotkaja się w Kielcach (27-30 grudnia), w pierwszych dniach 2017 roku odbędą konsultację szkoleniową w Pruszkowie Próbą generalną będzie turniej w Hiszpanii, gdzie rozegraja sparingi z gospodarzami, Katarem oraz Argentyną.

jk, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie