Puncher po gorącym, pięściarskim weekendzie!

Sporty walki
Puncher po gorącym, pięściarskim weekendzie!
fot. Polsat Sport

W poniedziałkowym magazynie Puncher porozmawiamy o tym, co działo się na polskich i światowych ringach w miniony weekend. Gośćmi Mateusza Borka w studiu przy Ostrobramskiej 77 będą Andrzej Kostyra, Janusz Pindera, Andrzej Gmitruk oraz Norbert Dąbrowski, który wrócił już do Polski z USA, gdzie walczył z Eleiderem Alvarezem. Puncher tradycyjnie o 20:00 w Polsacie Sport News.

Za nami bardzo obfity w wydarzenia weekend z szermierką na pięści. W sobotę we Wrocławiu ponownie zobaczyliśmy w ringu Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka, który pokonał jednogłośnie na punkty Niemca Leona Hartha. Po gali w stolicy Dolnego Śląska sporo mówiło się jednak nie tylko o pojedynku "Diablo", ale też o kontrowersyjnym werdykcie w walce Michała Cieślaka. O przyszłości Włodarczyka i emocjach w starciu Cieślak - Jeżewski Mateusz Borek porozmawia z pięściarskimi ekspertami.

Nie zabraknie także opinii i ocen po wieczorno-nocnych galach, które odbyły się w Manchesterze i Omaha. Na ustach wszystkich znalazł się przede wszystkim Anthony Joshua, który najpierw pokonał przez nokaut Erica Molinę, a następnie po raz pierwszy stanął twarzą w twarz z przyszłym rywalem - Władimirem Kliczką. Świetny pojedynek w wadze ciężkiej dali także Dereck Chisora i Dillian Whyte, a w stronę obu posypały się gratulacje za pasjonujący bój. W Omaha klasę po raz kolejny pokazał Terence Crawford.

 

W sobotnią noc amerykańskim kibicom po raz pierwszy zaprezentował się również Norbert Dąbrowski, który mierzył się z numerem 1 kategorii półciężkiej rankingu WBC Eleiderem Alvarezem. Polak po świetnej walce w swoim wykonaniu przegrał jednogłośną decyzją sędziów, ale pozostawił po sobie dobre wrażenie. "Noras" wrócił już zza Oceanu i o swoich wrażeniach opowie w dzisiejszym magazynie sportów walki.

Nie patrzymy jednak tylko w przeszłość, bowiem przed nami kolejne wielkie wydarzenia. Za takie można na pewno uznać galę w Inglewood, gdzie kibice po raz ostatni zobaczą w ringu Bernarda Hopkinsa. Rywalem legendy boksu będzie dobrze znany polskim kibicom Joe Smith Jr. Na tej samej gali mistrzowskiego pasa po raz pierwszy bronić będzie pogromca Krzysztofa Głowackiego - Ołeksandr Usyk. Jakie szanse eksperci dają jemu najbliższemu rywalowi - Thabiso Mchunu?

Puncher tradycyjnie o 20:00 w Polsacie Sport News. Zapraszamy również na Puncher Extra Time o 20:55.

Prowadzący: Mateusz Borek
Goście: Andrzej Kostyra, Janusz Pindera, Andrzej Gmitruk

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze