Puchar Świata w Novym Meście: Bieg sprinterski mężczyzn. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Inne
Puchar Świata w Novym Meście: Bieg sprinterski mężczyzn. Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. PAP

W czwartek rozpoczną się trzecie w tym sezonie zawody Pucharu Świata. Ich gospodarzem będzie Nove Mesto na Moravach. Polskie biathlonistki zjawiły się w Czechach w niezmienionym składzie. Tego samego nie można jednak powiedzieć o męskiej kadrze.

Trenerzy Adam Kołodziejczyk oraz Tomasz Sikora dokonali małej korekty w składzie. Łukasz Szczurek oraz Mateusz Janik, których oglądaliśmy w Pokljuce, wystartują w Pucharze IBU w Obertilliach. W sprincie w Novym Meście wystartują Grzegorz Guzik, Rafał Penar oraz Andrzej Nędza-Kubiniec. Dla tego ostatniego będzie to debiut w zawodach Pucharu Świata.

 

Do tej pory 25-latek występował jedynie w zawodach Pucharu IBU. Dwukrotnie udawało mu się zdobyć punkty do klasyfikacji generalnej tego cyklu. Przed rokiem w Obertilliach zajął 27. miejsce w biegu indywidualnym, a w ubiegłotygodniowych zawodach w Ridnaun ukończył sprint na 31. pozycji.

 

Lista nieobecnych? W dalszym ciągu nie będziemy oglądać Tarjei Boe, Jakova Faka, Nathana Smitha oraz Seana Doherty'ego. Z powodu choroby zawody opuści Dominik Landertinger. Do rywalizacji po tygodniu przerwy wraca za to Fredrik Lindstroem.

 

Transmisja biegu sprinterskiego mężczyzn w Novym Meście w Polsacie Sport Extra. Początek o godzinie 17:30.

Sebastian Krystek, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze