Ahoj! Kapitan mistrzów Anglii będzie twarzą popularnego rumu

Piłka nożna
Ahoj! Kapitan mistrzów Anglii będzie twarzą popularnego rumu
fot. Captain Morgan

Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w jednym barze z kapitanem Leicester City Wesem Morganem i zacznie on krzyczeć robiąc dziwne gesty... nie martw się. Będzie to tylko część kontraktu zawartego z producentem kultowego już alkoholu "Captain Morgan". Firma wpadła na świetny pomysł połączenia swojego rumu z futbolem właśnie poprzez nazwisko 32-letniego mistrza Anglii.

Leicester City to w tym sezonie już nie ten sam zespół, który przed rokiem zadziwiał wszystkich i w oszałamiający sposób zdobywał mistrzostwo Anglii. Lisom kibicował cały piłkarski świat, a Claudio Ranieri doprowadził swój zespół do historycznego wyczynu. Na boisku przywódcą kopciuszka był 32-letni Wes Morgan, prawdziwa ikona zespołu.

Teraz Jamajczyk ma podpisać zupełnie niecodzienną umowę. Ma zostać ambasadorem i twarzą kultowego rumu... "Captain Morgan". Wszystko w tym związku pasuje jak ulał: twórca trunku, "prawdziwy kapitan Morgan" również wywodził się z położonego na Morzu Karaibskim państwa. Stoper Lisów ma pojawić się na okładce limitowanej edycji butelki karaibskiego trunku.

Najciekawszą częścią umowy jest ta mówiąca o wizytach Wesa Morgana w barach i knajpach. Według niej piłkarz zobowiązany jest do kilku pozornie dziwnych zachowań, na czele z... gestami i okrzykami towarzyszącymi każdemu zamówieniu rumu. Gdy w waszej knajpie usłyszycie charakterystyczne "There's only one Captain Morgan!" wiedzcie, że w tym samym pomieszczeniu znajduje się kapitan Leicester City, który właśnie stawia wam kolejkę!

Sam zawodnik jest zachwycony zupełnie nowym "wyzwaniem" w swojej karierze, na Twitterze mówiąc o "najlepszym kontrakcie, jaki kiedykolwiek podpisał". Co na to zespół z King Power Stadium?

Warto dodać, że alkohol jest też partnerem islandzkiego zespołu Stjarnan, który w 2014 roku sensacyjnie wyeliminował Lecha Poznań z rozgrywek Ligi Europy.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie