Albański snajper trafi do Legii Warszawa?

Piłka nożna
Albański snajper trafi do Legii Warszawa?
fot. PAP

Jak informuje "Przegląd Sportowy" Legia Warszawa jest zainteresowana sprowadzeniem zimą do klubu najlepszego strzelca tego sezonu w lidze rumuńskiej - Azdrena Llullaku. Albański snajper miałby zastąpić Nemanję Nikolicia, który ma odejść w styczniu z zespołu mistrza Polski.

28-letni Llullaku - zawodnik rumuńskiego Gaz Metanu Medias, jest w tym sezonie w znakomitej formie i w 19 meczach zdobył 16 bramek. Daje mu to jak na razie pozycję lidera klasyfikacji strzelców ligi rumuńskiej z dużą przewagą nad konkurencją. Jesienią zadebiutował również w reprezentacji Albanii, dla której do tej pory nie trafił jednak do siatki. Lllullaku nie powinien być zbyt drogi w zimowym okienku transferowym, bowiem latem kończy mu się kontrakt z obecnym klubem.

Problemem dla Legii może być jednak... zainteresowanie innych klubów Albańczykiem posiadającym także włoski paszport. Dzięki temu dokumentowi mógłby być zarejestrowany jako zawodnik z Unii Europejskiej. Sieci na Llullaku zarzuciła już Staeua Bukareszt, co w wywiadzie potwierdził trener najbardziej znanego rumuńskiego klubu - Laurentiu Aurelian Reghecampf. Sam piłkarz tonuje jednak transferowe plotki, ponieważ chce w spokoju dograć rundę jesienną do końca.

Według "Przeglądu Sportowego" w perspektywie odejścia z warszawskiego klubu Nemanji Nikolicia, sprowadzenie napastnika będzie jednym z priorytetów transferowych mistrza Polski. Poszukiwani są także skrzydłowi, a co ciekawe Llullaku może grać również na boku boiska. Kartą przetargową Legii w walce o najlepszego strzelca ligi rumuńskiej może być natomiast perspektywa wiosennych występów w Lidze Europy. Czy warszawianie skuszą Albańczyka?

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie