Kerala Blasters - Atletico de Kolkata. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Kerala Blaster - Atletico de Kolkata to finał indyjskiej Superligi! Biorąc pod uwagę bezpośrednie starcia, faworytem są ci drudzy, lecz to nie oznacza, że zabraknie emocji. Przekonaliśmy się o tym już w półfinałach. Transmisja meczu Kerala Blasters - Atletico de Kolkata w Polsacie Sport Extra.

Półfinały indyjskiej Superligi były bardzo emocjonujące. Atletico mierzyło się z Mumbai City i już w pierwszej połowie pierwszego meczu prowadziło 3:2! Bramek było mnóstwo, a w drugiej części - by jeszcze podgrzać atmosferę - boisko z powodu czerwonej kartki opuścił... Diego Forlan! Rewanż zapowiadał się więc bardzo interesująco. Także i tym razem mieliśmy wykluczenie - tuż przed przerwą Robert Lalthlamuana osłabił Atletico, a Mumbai grał z przewagą zawodnika. Nie zdołał tego wykorzystać, a po spotkaniu doszło do... rękoczynów. Prym wiódł Thiago Cunha, który pobił się z trójką przeciwników.

Atletico awansowało więc do finału i czekało na rywala. Dzień później Kerala Blasters broniła jednobramkowej zaliczki z pierwszego meczu. To się nie udało, bo Delhi Dynamos wygrało 2:1, a że w indyjskiej Superligi nie ma czegoś takiego jak bramki wyjazdowe, mieliśmy dogrywkę. W niej także nie poznaliśmy rozstrzygnięcia, więc o wszystkim decydowały rzuty karne. W nich pomylił się m.in. Florent Malouda, a więcej zimnej krwi zachowali gracze Kerali, którzy wygrali 3:0, awansując do wielkiego finału.

Kogo więc możemy spodziewać się na boisku? Po stronie Kerali - Cedrica Hengbarta (długie lata w Auxerre), Aarona Hughesa (weteran Premier League, grał m.in w Newcastle, Aston Villi oraz Fulham), Josu (grał w Górniku Łęczna) czy Michaela Chopry (byłego napastnika Newcastle, Sunderlandu, Cardiff czy Ipswich). Z kolei w ekipie Atletico znajdują się tacy zawodnicy jak Borja (kiedyś Real Madryt), Stephen Pearson (kilka lat w Celtiku Glasgow) czy Heldera Postigę (71-krotnego reprezentanta Portugalii).

Obie drużyny nie były raczej typowane do finału, lecz potrafiły zagrać na nosie krytykom. Dużym atutem Kerali będzie własny stadion, na którym ponieśli w Superlidze tylko jedną porażkę, co ciekawe właśnie z Atletico de Kolkatą! W fazie grupowej po bramce Javiego Lary goście wygrali 1:0. Czy podobnie będzie w niedzielę?

Transmisja meczu Kerala Blasters - Atletico de Kolkata w niedzielę od 14.20 w Polsacie Sport Extra. Wielki finał skomentują Grzegorz Michalewski oraz Tomasz Łapiński.