Zawirowań na Polskiej scenie Counter-Strike: Global Offensive ciąg dalszy. Jakiś czas temu organizacja ALSEN-Team poinformowała o przyjęciu pod swoje skrzydła nowego składu w męskiej dywizji Counter Strike: Global Offensive - zespołu Awaria.csgo. Jednak jak się później okazało zawodnicy tej drużyny podczas rozmów z zarządem nie ujawnili wszystkich faktów na temat swojej przeszłości. Jak czytamy w oświadczeniu na stronie ALSEN-Team mowa tutaj o banach i blokadach, które zostały niegdyś na nich nałożone. Ostatecznie ekipa Awaria.csgo nie została zakontraktowana, a drużyna bardzo szybko opuściła szeregi organizacji.

Można się było spodziewać, że marka jaką jest ALSEN-Team będzie chciała jak najszybciej znaleźć inną ekipę, która spełni ich oczekiwania. Tak też się stało i w dniu dzisiejszym organizacja poinformowała o nowej drużynie - AVONGERS. Warto wspomnieć, że w nowym zespole ALSEN występuje zawodnik, który swego czasu miał okazję reprezentować barwy tej organizacji - Marcin „LTN” Krzemiński.

Całość oświadczenia ALSEN-Team:

"Należy wam się kilka słów wyjaśnienia dotyczących ostatnich wydarzeń w naszej organizacji związanych z męskim CS:GO. Niestety zauważyliśmy znaczący brak profesjonalizmu ze strony drużyn, które chciały reprezentować nasze barwy. Zarząd podjął decyzje o przyjęciu drużyny Awaria, głównym powodem przyjęcia była rywalizacja we wszystkich ligach oraz zaliczone przez zespół imprezy lanowe. Gra w naszej organizacji niesie za sobą dużą rozpoznawalność. Duże zainteresowanie informacją spowodowało ujawnienie pewnych faktów, które nie zostały przez zespół przedstawione podczas rozmów. Umowy z graczami nie zostały podpisane, skład postanowił zrezygnować z gry pod naszą banderą. Podczas naszego zainteresowania drużynami, nawet w momencie przekazania informacji do esportowych mediów pojawiają się niepokojące fakty dotyczące Banów, blokad oraz innych ograniczeń. Jako organizacja chcemy mieć pewność, że osoby, którym powierzamy nasze zaufanie są z nami w 100% szczere i przekazują pełną historię dotyczącą działalności drużyny. Jednak nauczeni doświadczeniem wiemy, że różnie z tym na polskiej scenie bywa. Jedno jest pewne nie zamykamy się na scenę polskiego męskiego CS:GO, wiemy jak wiele ta scena znaczy dla sympatyków naszej organizacji. Dziś dajemy kolejną szansę prezentując wam nowy zespół."

Nowy skład ALSEN-Team:

Dawid „lunatic” Cieślak
Marcin „LTN” Krzemiński
Temmy „Soren” Tudev
Konrad „koyot” Hadała
Patryk „Sidney” Korab