Dorna w CF: Milik, Zieliński, Linetty i Kapustka chcą grać na Euro 2017!

Piłka nożna

Czy na młodzieżowych mistrzostwach Europy zagrają gwiazdy polskiej kadry seniorskiej, m.in.: Arkadiusz Milik czy Piotr Zieliński? – Jesteśmy po słowie z piłkarzami. Powiedzieli, że chcą być w tej kadrze. Wszyscy - powiedział w Cafe Futbol selekcjoner reprezentacji U-21 Marcin Dorna.

Od kilku miesięcy trwa dyskusja nad możliwością, aby w przyszłorocznych mistrzostwach Europy U-21 w reprezentacji Polski zagrały gwiazdy kadry seniorskiej: Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński, Karol Linetty i Bartosz Kapustka. W niedzielnym Cafe Futbol selekcjoner reprezentacji U-21 Marcin Dorna zdradził, iż wszyscy ci piłkarze wyrazili chęć gry na młodzieżowym Euro. – Nie można tego określać procentowo, bo do turnieju zostało pół roku, wydarzyć może się jeszcze wiele. Ale jesteśmy po słowie, zawodnicy wyrazili chęć grania. Wszyscy - powiedział trener Dorna.

Wciąż nie wiadomo, czy zgodę na grę Milika i Zielińskiego w czerwcowym turnieju wyrazi szef Napoli, Aurelio De Laurentiis. Głos w tej sprawie zabrał selekcjoner: – Termin rozgrywania meczów reprezentacji seniorów to termin FIFA, a U-21 – już nie. Na pewno będą to więc historie, które będzie trzeba rozwiązywać dyplomatycznie. Bo to na pewno sprawa warta rozwiązania.

Całą dyskusję o reprezentacji Polski U-21 zobacz w materiale wideo.

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie