Formella przeszedł z Arki do Lecha na początku 2013 roku. W przerwie zimowej minionego sezonu został wypożyczony do gdyńskiego zespołu i miał sporu udział w wywalczeniu przez niego awansu do ekstraklasy – boczny pomocnik wystąpił w 13 meczach rundy wiosennej i strzelił w nich sześć goli.

 

Po powrocie do Lecha dwa pierwsze spotkania Formella rozpoczął w wyjściowym składzie, ale później pojawiał się na boisku głównie z ławki rezerwowych – w sumie jesienią zaliczył 11 meczów, w których zdobył jedną bramkę. - Konkurencja w Lechu jest ogromna i dla Darka, który w perspektywie ma również udział w czerwcu w młodzieżowych mistrzostwach Europy, powrót do Gdyni to dobre rozwiązanie. Nikt mu oczywiście nie zagwarantuje miejsca w podstawowej +jedenastce+, ale mamy nadzieję, że będzie grał tak dobrze jak na wiosnę, kiedy pomógł nam w awansie, ale pomógł także sobie. To uniwersalny zawodnik, który może występować na obu bokach pomocy - powiedział trener Arki Grzegorz Niciński.

 

43-letni szkoleniowiec podkreśla, że to nie koniec planowanych wzmocnień. - W przerwie zimowej chcielibyśmy pozyskać jeszcze 2-3 piłkarzy, aby podobnie jak przed rundą rewanżową pierwszej ligi zrobić kolejny jakościowy skok. Wtedy poza Darkiem trafili do nas Mateusz Szwoch, Yannick Kakoko i Gaston Sangoy - przypomniał

 

Przygotowania do rundy rewanżowej gdynianie rozpoczną 5 stycznia. Najpierw przejdą badania wydolnościowe, później mają w planie dwa zgrupowania, we Władysławowie oraz na Cyprze, rozegrają też siedem meczów kontrolnych.