FC Kopenhaga także zainwestuje w e-sport?

E-sport
FC Kopenhaga także zainwestuje w e-sport?

Jak podaje serwis Finans.dk, FC Kopenhaga zamierza postawić na sport elektroniczny. Wśród platform, które interesują duński klub piłkarski, wymieniane są FIFA, Dota 2, a także – co dotąd było raczej niespotykane – Counter-Strike: Global Offensive.

Z raportu przedstawionego przez Parken Sport og Entertainment A/S, spółkę reprezentującą FC Kopenhaga, prawdopodobne inwestycje klubu w e-sport sięgną wielu milionów. I choć zarząd zadeklarował już, że chce włączyć w swoje struktury graczy FIFA, Dota 2 i CS-a, nie podał jeszcze szczegółów dotyczących ewentualnych transferów. Ogłoszenie to zbiegło się jednak w czasie z zakończeniem współpracy Teamu Dignitas ze swoją formacją strzelecką. Czy to z marką znaną dotąd w środowisku piłkarskim zwiążą się utytułowani Duńczycy? O tym przekonamy się prawdopodobnie przed zbliżającymi się finałami WESG w Chinach, w których Mathias "MSL" Lauridsen wezmą udział już w styczniu.

 

- Oczywiście, przyglądamy się rozwojowi e-sportu tak, jak inne czołowe kluby piłkarskie – powiedział Anders Hørsholt, dyrektor  Parken Sport og Entertainment A/S. – To ekscytujące środowisko, a F.C.  Kopenhaga chce być jego częścią. Tylko czas wskaże jednak, czy tak się stanie – stwierdził.

 

FC Kopenhaga rywalizowała w bieżącym sezonie Ligi Mistrzów. Jest to kolejna sportowa organizacja, która na przestrzeni ostatnich miesiący wyraziła zainteresowanie cybernetycznymi rozgrywkami. Wcześniej wirtualny rynek zaczęło oswajać m.in. West Ham United, Paris Saint-Germain, Valencia, FC Schalke 04 czy nawet polska Legia Warszawa.

Szymon Groenke

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze