Podobnie jak w zeszłym sezonie Lechia weźmie udział w halowym turnieju Amber Cup, a później przez tydzień będzie trenować na własnych obiektach. 15 stycznia "biało-zieloni" wyjadą na 15-dniowe zgrupowanie do Belek, gdzie rozegrają trzy mecze kontrolne.

 

Trzy dni po przylocie do Turcji gdańszczanie zmierzą się z FC Viktorią 1889 Berlin, a następnie ich rywalami podczas tego obozu będą zespoły Tereka Grozny (20 stycznia, ale ten rywal wymaga jeszcze potwierdzenia) i Austrii Wiedeń (23 stycznia).

 

Po powrocie do Polski wicelider ekstraklasy sprawdzi swoją formę w konfrontacjach z drużynami występującymi na jej zapleczu – 1 lutego zagra z liderem pierwszej ligi Chojniczanką Chojnice, a trzy dni później z plasującym się na 10. pozycji Druteksem Bytovią Bytów. W przerwie zimowej działacze zamierzają również pozyskać 2-3 zawodników, ale takich, którzy nie będą uzupełnieniem tylko wzmocnieniem pierwszego składu.

 

Na inaugurację wiosny Lechia zmierzy się 12 lutego na własnym stadionie z prowadzącą w rozgrywkach Jagiellonią Białystok.