Lechia Gdańsk na zgrupowanie pojedzie do Turcji

Piłka nożna
Lechia Gdańsk na zgrupowanie pojedzie do Turcji
fot. Cyfrasport

Piłkarze Lechii Gdańsk rozpoczną przygotowania do rundy rewanżowej ekstraklasy 7 stycznia od udziału w halowym turnieju Amber Cup w Ergo Arenie. Osiem dni później wicelider rozgrywek wyjedzie na zgrupowanie do tureckiego Belek, które potrwa do 29 stycznia.

Podobnie jak w zeszłym sezonie Lechia weźmie udział w halowym turnieju Amber Cup, a później przez tydzień będzie trenować na własnych obiektach. 15 stycznia "biało-zieloni" wyjadą na 15-dniowe zgrupowanie do Belek, gdzie rozegrają trzy mecze kontrolne.

 

Trzy dni po przylocie do Turcji gdańszczanie zmierzą się z FC Viktorią 1889 Berlin, a następnie ich rywalami podczas tego obozu będą zespoły Tereka Grozny (20 stycznia, ale ten rywal wymaga jeszcze potwierdzenia) i Austrii Wiedeń (23 stycznia).

 

Po powrocie do Polski wicelider ekstraklasy sprawdzi swoją formę w konfrontacjach z drużynami występującymi na jej zapleczu – 1 lutego zagra z liderem pierwszej ligi Chojniczanką Chojnice, a trzy dni później z plasującym się na 10. pozycji Druteksem Bytovią Bytów. W przerwie zimowej działacze zamierzają również pozyskać 2-3 zawodników, ale takich, którzy nie będą uzupełnieniem tylko wzmocnieniem pierwszego składu.

 

Na inaugurację wiosny Lechia zmierzy się 12 lutego na własnym stadionie z prowadzącą w rozgrywkach Jagiellonią Białystok.

AŁ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie