Koszewska szefową polskiej misji na igrzyska w PyeongChang

Zimowe
Koszewska szefową polskiej misji na igrzyska w PyeongChang
fot. PAP

Marzenna Koszewska została szefową polskiej misji olimpijskiej na igrzyska w PyeongChang w 2018 roku - zdecydował we wtorek zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Działaczka pełniła tę rolę także w Londynie (2012), Soczi (2014) i Rio de Janeiro (2016).

Z kolei w Vancouver w 2010 roku Koszewska była zastępcą Kazimierza Kowalczyka. Na wtorkowym posiedzeniu zapadła także decyzja o zmianie statusu niektórych związków sportowych.

 

"W związku z wprowadzeniem do programu igrzysk w Tokio w roku 2020 kilku nowych sportów, zarząd zmienił trzem polskim związkom sportowym status ich przynależności do PKOl. Z "członków zwyczajnych" - "olimpijskimi" stały się krajowe federacje alpinizmu, karate oraz baseballu i softballu" - napisano w komunikacie.

 

Dokonano także zmian w składzie zarządu PKOl. Polski Związek Zapaśniczy reprezentować będzie Grzegorz Brudziński, który zastąpi zmarłego niedawno Grzegorza Pieronkiewicza. Z kolei Ewa Czerebak-Mrozowicz z federacji łuczniczej przejmie miejsce po śmierci Zdzisława Kozłowskiego. Poza tym przyjęto Henryka Olszewskiego (Polski Związek Lekkiej Atletyki) oraz Marka Szewczyka (Polski Związek Jeździecki), którzy zastąpili, odpowiednio, Jerzego Skuchę i Henryka Święcickiego.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie