Sikorska zamieniła Impel na Tauron MKS

Siatkówka
Sikorska zamieniła Impel na Tauron MKS
fot. Cyfrasport

Aleksandra Sikorska zdecydowała się opuścić szeregi Impelu Wrocław. Zawodniczka podpisała kontrakt do końca obecnego sezonu z innym klubem Orlen Ligi - Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza.

W wyniku kontuzji Dominiki Sobolskiej, którą czeka dłuższa przerwa w grze (artroskopia kolana), władze klubu z Dąbrowy Górniczej podjęły decyzję o zakontraktowaniu dodatkowej zawodniczki na środek siatki.

 

Aleksandra Sikorska ma 23 lata, mierzy 186 cm wzrostu i jest wychowanką MUKS Sparta Warszawa. W latach 2012 - 2015 reprezentowała barwy Budowlanych Łódź. Od 2015 roku występowała w Impelu Wrocław, z którym wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski (2016). Sikorska ma również na swoim koncie występy w reprezentacji Polski. Siatkarka zdecydowała się na zmianę barw klubowych, ponieważ we Wrocławiu nie dostawała wystarczająco dużo szans na grę.

 

"Będę dobrze wspominać te blisko dwa lata spędzone we Wrocławiu. Postanowiłam jednak zrobić krok i mam nadzieje, że będzie to krok w przód. Dziękuje Kibicom za wierną postawę i wsparcie. Zawsze robili kapitalną robotę na meczach niezależnie od wyniku. Dziękuje również wszystkim, którzy wpływają na to, że ten klub działała tak profesjonalnie. Całemu Sztabowi szkoleniowemu za pracę, opiekę medyczną i zdrowotną. Przede wszystkim chce podziękować dziewczynom. Tworzyłyśmy fajną ekipę i będzie mi Was bardzo brakowało. Cieszę się, że mogłam być częścią Impela Wrocław. Korzystając z okazji życzę wszystkim zdrowych i radosnych Świąt! - skomentowała sprawę Sikorska.

 

Nowa zawodniczka ma zadebiutować w barwach Tauronu MKS już w czwartek, w meczu z Legionovią.

RM, impelwroclaw.pl, mks.dabrowa.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze