Arajuuri: W piciu alkoholu przy Polakach czułem się jak początkujący

Piłka nożna
Arajuuri: W piciu alkoholu przy Polakach czułem się jak początkujący
fot.Cyfrasport

Fiński obrońca Lecha Poznań Paulus Arajuuri, który żegna się z „Kolejorzem” opowiedział w wywiadzie dla „Super Expressu” kilka ciekawych anegdot związanych z Polską. Najbardziej barwne są te związane z imprezami piłkarzy poznańskiej drużyny. - W Finlandii mamy opinie mocnych w piciu, ale w Polsce, siadając do stołu, czułem się jak początkujący - wyznał Fin.

Już na początku lipca było wiadomo, że ekipę ze stolicy Wielkopolski opuści jej filar z obrony. 28-letni stoper zostanie nowym kolegą klubowym Kamila Wilczka. Z Broendby Kopenhaga związał się trzyletnim kontraktem. Jednak reprezentant Finlandii przyznał, że odchodzi z Lecha wyłącznie z przyczyn osobistych. Zależy mu na tym, aby być bliżej najbliższych oraz przyjaciół.

 

Grałem z dala od bliskich, traciłem wszystkie rodzinne spotkania, wesela przyjaciół, narodziny ich dzieci... Byłem już tak długo w Polsce, że traciłem kontakt ze światem, z którego się wywodzę. Chcę być teraz bliżej rodziny, przyjaciół i moich korzeni - wyznał rosły obrońca w rozmowie z "Super Expressem".

 

Urodzony w Helsinkach defensor zapewnił, że do Poznania wróci w przyszłości, ale już nie w roli czynnego zawodnika. - Jestem dumny, że byłem częścią Lecha Poznań. Pochodzę z małego miejsca w Finlandii, kraju, w którym piłka nie jest taka ważna jak w Polsce. A Lech był dla mnie czymś niesamowitym, nieprawdopodobnym przeżyciem. Jeśli będę miał szczęście mieć żonę i dzieci, na pewno przyjadę z nimi do Poznania i powiem: "Zobaczcie, tu grałem" – powiedział wzruszony Fin.

 

W wywiadzie dla „SE” Arajuuri zdradził również jaki ma stosunek do alkoholu. Doświadczony piłkarz, który spędził w Lechu trzy lata stwierdził, że nie był w stanie dotrzymać kroku Polakom jeśli chodzi o… mocne trunki. - Każdy dostał po butelce flagowego trunku z mojego kraju. Zaznaczyłem jednak, że wypić można tylko w wakacje albo po zakończeniu kariery! Chciałem, żeby po otwarciu tej butelki przypomnieli sobie o mnie. W Finlandii mamy opinie mocnych w piciu, ale w Polsce, siadając do stołu, czułem się jak początkujący - nie krył gracz, który rozegrał w naszej Ekstraklasie 70 meczów. Jego bilans uzupełnia pięć ligowych goli.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze