Inter lepszy od Lazio. Zadecydowały gole Argentyńczyków

W spotkaniu 18. kolejki Serie A Inter Mediolan pokonał Lazio Rzym 3:0. O zwycięstwie gospodarzy przesądziły trafienia Argentyńczyków Evera Banegi oraz Mauro Icardiego. Dla obu ekip był to ostatni mecz w tym roku. Piłkarze we Włoszech na ligowe boiska wrócą 8 stycznia.

Inter oraz Lazio znajdują się w niezłej dyspozycji. Ekipa z Mediolonu wygrała trzy z pięciu ostatnich spotkań, natomiast rzymianie cztery spośród pięciu poprzednich gier.

Mimo, że kibice Interu i Lazio są ze sobą zaprzyjaźnieni, to spotkanie miało dużo podtekstów, szczególnie jeśli chodzi o ławki trenerskie obu ekip. Szkoleniowcem mediolańczyków jest Stefano Pioli, który w latach 2014-16 prowadził Lazio. Z kolei za sterami drużyny ze stolicy zasiada Simone Inzaghi. Jest on bratem Filippo, który przez wiele lat reprezentował barwy Milanu, czyli największego rywala Interu.

Pierwsza połowa nie obfitowała w sytuacje podbramkowe. Groźniejszy był zespół gości, jednak próby Senada Lulicia, Ciro Immobile czy Felipe Andersona nie znalazły drogi do siatki i po 45 minutach na tablicy widniał bezbramkowy remis.

W drugiej połowie obudził się Inter i w przeciągu 120 sekund zdołał zdobyć dwie bramki. Najpierw w 54. minucie wynik spotkania pięknym strzałem w okienko otworzył Ever Banega, natomiast chwilę później na 2:0 podwyższył Mauro Icardi. Nie był to jednak koniec popisów w wykonaniu duetu Argentyńczyków. W 65. minucie Banega dograł do Icardiego, a napastnik Interu strzelił swojego piętnastego gola w sezonie.

Inter Mediolan - Lazio Rzym 3:0 (0:0)
Bramka: Banega 54, Icardi 56, 65

Inter: Handanović - D'Ambrosio, Miranda, Murillo, Ansaldi (63. Nagatomo) - Candreva (86. Barbosa), Brozović, Kondogbia, Banega (74. Palacio), Perisić - Icardi

Lazio: Marchetti - Basta, de Vrij, Wallace, Patric (59. Keita) - Parolo, Bigilia (83. Cataldi), Milinković-Savić - Anderson, Immobile, Lulić (72. Lombradi)

Żółte kartki: Ansaldi, Miranda - Anderson, Lulić