De Giorgi: Do sukcesów dochodzi się ciężką pracą

Siatkówka

- Nie ma drogi na skróty. Do sukcesów dochodzi się ciężką codzienną pracą - mówił Ferdinando De Giorgi podczas konferencji prasowej na PGE Narodowym.

Nowy szkoleniowiec na spotkanie z dziennikarzami przyjechał ze stołecznego lotniska, po powrocie z Belgii, gdzie dzień wcześniej jego klub ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonał Noliko Maaseik. De Giorgi i prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk podpisali umowę, która obowiązuje od 31 marca 2017 roku do 31 października 2020 roku. Ewentualna, pierwsza weryfikacja nastąpi po dwóch latach obowiązywania kontraktu.

- Dzień dobry, witam wszystkich - Ferdinando De Giorgi po polsku przywitał się z dziennikarzami. - Gdy dowiedziałem się, że zostałem trenerem polskich siatkarzy, to poczułem dwa uczucia - szczęścia, że mogę prowadzić narodowy zespół kraju, w którym siatkówka znaczy bardzo dużo oraz wyróżnienia, że pokonałem wybitnych trenerów. Dla mnie jest to ogromny zaszczyt podjęcia pracy w takim miejscu o którym wielu fachowców marzy. Dziękuję prezesowi Jackowi Kasprzykowi, że obdarzył mnie zaufaniem oraz prezesowi ZAKSY Sebastianowi Świderskiemu, że sprowadził mnie do Polski i zgodził się na ubieganie się o to stanowisko - dodał.

Kasprzyk podkreślił, że De Giorgi jest znakomitym fachowcem. - Dał się poznać jako znakomity znawca naszej siatkówki. Jego wiedza na temat polskich graczy nam zaimponowała. Cieszę się, że zgodził się na nasze warunki i postulaty pracy z kadrą. Wierzę, że 2017 rok będzie fantastycznym czasem dla polskiej siatkówki - powiedział.

W 2017 roku Polska będzie gospodarzem EUROVOLLEY POLAND 2017. Ceremonia Otwarcia i Mecz Otwarcia odbędzie się 24 sierpnia na Stadionie PGE Narodowy, a rywalem biało-czerwonych będzie Serbia, podobnie jak to miało miejsce przed dwoma laty, kiedy to w tym samym miejscu reprezentacja Polski rozpoczęła marsz do złotego medalu w FIVB Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014.

MC, pzps.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie