PŚ w biegach: Rosja nie zorganizuje ostatnich zawodów w sezonie

Inne
PŚ w biegach: Rosja nie zorganizuje ostatnich zawodów w sezonie
fot. PAP

Ostatnie w tym sezonie zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich nie odbędą się w Rosji - poinformowała Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS). Na razie nie wiadomo, dokąd przeniesione zostaną zmagania zaplanowane na 16-19 marca w miejscowości Tiumeń.

Decyzję podjęła w piątek Rosyjska Federacja Narciarska w związku z aferą dopingową w tym kraju. Wielu sportowców rywalizujących w różnych dyscyplinach zimowych opowiedziało się za bojkotem wszystkich zawodów w Rosji. Wcześniej odwołano już m.in. zmagania w biathlonie, bobslejach i skeletonie czy łyżwiarstwie szybkim.

W wyniku ustaleń tzw. raportu McLarena, Międzynarodowy Komitet Olimpijski oraz federacje poszczególnych dyscyplin rozpoczęły dochodzenie, którego celem jest ustalenie skali przewinień Rosjan. FIS zawiesił w piątek tymczasowo sześcioro reprezentantów tego kraju w biegach, ale nie podał ich nazwisk.

FIS ocenił, że zrzeknięcie się praw gospodarza finałowych zawodów PŚ w biegach przez Rosję jest oznaką "determinacji w dążeniu do odzyskania zaufania".

"Ustalenia raportu McLarena są bardzo szkodliwe dla uczciwości w sporcie i z całą pewnością podejmiemy odpowiednie środki walki z tymi nieprawidłowościami. Będziemy ściśle współpracować z Rosyjską Federacją Narciarską, aby przywrócić dobre imię rosyjskiego narciarstwa biegowego" - powiedział kierujący Federacją Gian Franco Kasper, cytowany w oświadczeniu.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze