NBA: Klęska zespołu Gortata

Marcin Gortat zdobył osiem punktów, a jego Washington Wizards w piątkowym meczu koszykarskiej ligi NBA przegrali na wyjeździe z Milwaukee Bucks 96:123. To ich 16. porażka w sezonie. Na koncie mają też 13 zwycięstw.

Mecz praktycznie pozbawiony był historii. Po pierwszej kwarcie Bucks prowadzili ośmioma punktami, a w kolejnej ich przewaga wzrosła do 15. Gospodarze nawet na moment nie zwolnili tempa i strata Wizards cały czas rosła.

W zwycięskiej ekipie nie do zatrzymania był Giannis Antetokounmpo. 22-letni Grek zdobywając 39 punktów ustanowił rekord kariery. Wśród pokonanych na wyróżnienie zasługuje John Wall - 18 pkt i 10 asyst.

Gortat natomiast na parkiecie przebywał 26 minut. Polski środkowy trafił cztery z ośmiu rzutów z gry. Jego dorobek uzupełnia sześć zbiórek i trzy asysty. Popełnił trzy faule i miał jedną stratę.

"Czarodzieje" z bilansem 13-16 zajmują 10. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Kolejny mecz rozegrają w poniedziałek, kiedy ponownie zmierzą się z Bucks (14-14), ale tym razem we własnej hali.