Rossi i Ogier za kierownicą bolidu F1?

Moto
Rossi i Ogier za kierownicą bolidu F1?
fot. PAP

Kierownictwo występującego w Formule 1 zespołu Mercedesa ma już plany marketingowe na nadchodzący rok. Niemiecki zespół chce udostępnić swój bolid ikonom sportów motorowych - Sebastianowi Ogierowi (WRC) i Valentino Rossiemu (MotoGP) w charakterze promocyjnym.

Dziewięciokrotny mistrz świata Valentino Rossi jest żywą legendą MotoGP, zaś Sebastian Ogier ma na swoim koncie cztery tytuły mistrzowskie WRC. Co połączy Włocha i Francuza w nadchodzącym roku? Zespół Formuły 1 Mercedes ma pomysł na akcję marketingową z udziałem obu sportowców.

Rossi i Ogier mają zasiąść za sterami bolidów F1 w celach rozrywkowych, zaś La Gazetta Dello Sport informuje o organizacji "Dnia z Mistrzami", podczas którego obaj kierowcy mieliby sprawdzić się za sterami maszyn Mercedesów.

W 2016 roku w podobny sposób nawiązano współpracę z Jorge Lorenzo, trzykrotnym mistrzem świata MotoGP i wielkim rywalem Rossiego. Odbył on dzień testowy bolidem na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii.

"Doctor" w przeszłości miał już okazję jeździć bolidami Ferrari, z kolei Ogier nigdy nie miał do czynienia z tego typu maszynami.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze