Legia znalazła nieoczekiwanego następcę Nikolica?

Piłka nożna
Legia znalazła nieoczekiwanego następcę Nikolica?
fot. CyfraSport

Kilka dni temu zespół Legii Warszawa opuścił Nemanja Nikolić, który przeniósł się do Chicago Fire. Momentalnie rozgorzała dyskusja na temat sprowadzenia równie skutecznego następcy Węgra. Jak się jednak okazuje, w Warszawie nadzieje wiążą z... Michałem Kucharczykiem, który miałby wrócić na swoją nominalną pozycję.

Michał Kucharczyk występuje w Legii Warszawa od 2010 roku, kiedy to do stolicy "po sąsiedzku" przeniósł się ze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Wówczas działaczy Legii oczarował skutecznością, bowiem w roli środkowego napastnika strzelał jak na zawołanie na trzecim i drugim poziomie rozgrywkowym (42 bramki w 64 występach).

W Legii jednak z biegiem czasu został przesunięty na skrzydło, bowiem pozycja "klasycznej dziewiątki" często była mocno obsadzona: Danijel Ljuboja, Michal Hubnik, Orlando Sa, Marek Saganowski, Wladimer Dwaliszwili czy wreszcie Nikolić. Kucharczyk na nowej pozycji nie zawsze spełniał oczekiwania fanów, jednak nikt nie odmówi mu charakteru i waleczności - tymi cechami zresztą przekonywał kolejnych szkoleniowców.

Kilka dni temu nowy klub znalazł sobie Nemanja Nikolić, który w Warszawie przez kilkanaście miesięcy trafił do siatki aż 56 razy w 86 występach. Na włosku wisi także los Aleksandara Prijovica, który po kilku popisach w Lidze Mistrzów wzbudził zainteresowanie kilku silniejszych klubów.

Automatycznie rodzi się temat sprowadzenia nowego napastnika przez działaczy Legii, jednak ci zachowują spokój i wydaje się, że następcę wspomnianych snajperów... znaleźli we własnych szeregach. Chodziłoby oczywiście o przesunięcie "Kuchego" na jego macierzystą pozycję. Co w wywiadzie dla futbolfejs.pl powiedział sam zainteresowany?
Swoje ambicje zawsze podporządkuje temu, co będzie dobre dla drużyny. To od trenera zależy ocena mojego potencjału i na pewno da mi zadania takie, jakich potrzebuje drużyna. Wiadomo, że dawno nie grałem na dziewiątce, ale np. w meczu z Dundalk wystarczyła mi chwila by stworzyć sobie sytuację i zdobyć gola. Myślę, że jeśli się ogram z powrotem na tej pozycji, to może to wyglądać obiecująco. Muszę dostać trochę zaufania ze strony trenera, który da mi pograć na tej pozycji, pewnie także więcej treningów strzeleckich, na których pracuje się nad wykończeniem akcji. To mógłby być dla mnie nowy etap w Legii.

Kucharczyk w barwach Legii rozegrał już 260 spotkania, w których zdobył 50 bramek.

 

Cały wywiad z Kucharczykiem na portalu futbolfejs.pl pod TYM linkiem.

ch, Polsat Sport, futbolfejs.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie