Menadżer Ronaldo: Chińczycy dawali za Cristiano 300 mln euro!

Piłka nożna
Menadżer Ronaldo: Chińczycy dawali za Cristiano 300 mln euro!
fot.Cyfrasport

Menadżer piłkarski Jorge Mendes, który reprezentuje m.in. Cristiano Ronaldo wyznał, że jeden z chińskich klubów chciał wykupić największą gwiazdę Realu Madryt. Kwota transferu byłaby zawrotna. Gdyby "Królewscy" przystali na propozycję Chińczyków zarobiliby na zdobywcy Złotej Piłki aż... 300 milionów euro.

Portugalski agent działający na rynku piłkarskim stwierdził, że Chińczycy chcieli wyłożyć za blisko 32-letniego Ronaldo 300 milionów euro. Ponadto oferowali samemu zawodnikowi kosmiczną pensję - 100 milionów euro rocznie! Dziennie "CR7" inkasowałby 300 tysięcy euro.

Jednak Mendes podkreślił, że pieniądze nie są sensem życia jego wieloletniego klienta, a zarazem przyjaciela. - Pieniądze dla Cristiano to nie wszystko. Real Madryt jest przecież całym jego życiem - zaznaczył rodak piłkarza.

Hiszpańskie media "trąbią" o zawrotnych sumach, które Chińczycy chcieli przeznaczyć, aby sprowadzić Cristiano Ronaldo. Zarazem podkreślają przywiązanie Portugalczyka do drużyny z Estadio Santiago Bernabeu.

Działacze chiński klubów po raz kolejny udowodnili, że ich budżet jest w zasadzie nieograniczony. Azjaci są w stanie zagwarantować astronomiczne zarobki najlepszym graczom na świecie. Najlepiej opłacanym piłkarzem globu jest aktualnie Carlos Tevez, który związał się dwuletnim kontraktem z Shanghai Shenhua. Argentyńczyk zarobi blisko 40 mln dolarów za sezon.

 

Drugi na liście jest Oscar - również świeży nabytek Chińczyków. Brazylijczyk zasilił Szanghaj SIPG. Podium uzupełnia Cristiano Ronaldo. Tuż za nim znajduje się kolega klubowy Portugalczyka - Gareth Bale. Dopiero piąty jest Lionel Messi.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze