Rosyjscy medaliści w skeletonie tymczasowo zawieszeni

Zimowe
Rosyjscy medaliści w skeletonie tymczasowo zawieszeni
fot. PAP

Mistrz olimpijski z Soczi w skeletonie Aleksandr Trietjakow, brązowa medalistka tych igrzysk Jelena Nikitina oraz dwie inne zawodniczki uprawiające tę dyscyplinę Olga Potylicyna i Maria Orłowa zostali tymczasowo zawieszeni przez międzynarodową federację.

Wiadomość podała w piątek rosyjska agencja R-Sport.

Międzynarodowa Federacja Bobslei i Skeletonu (IBSF), nie wymieniając nazwisk czworga rosyjskich sportowców, poinformowała, że zawieszono ich począwszy od 30 grudnia "z powodu możliwego naruszenia przepisów antydopingowych podczas igrzysk olimpijskich w 2014 roku w Soczi".

Dwa tygodnie temu IBSF odebrała Rosjanom organizację bobslejowych mistrzostw świata, zaplanowanych na torze olimpijskim w Soczi 13-16 lutego 2017 roku. Imprezę, której bojkotem groziło kilka ekip w związku ze skandalem dopingowym w Rosji, ostatecznie przeniesiono do niemieckiego Koenigssee.

Na początku grudnia Światowa Agencja Antydopingowa poinformowała, że w skandal dopingowy w latach 2011-15 mogło być zamieszanych ponad 1000 rosyjskich sportowców z ponad 30 dyscyplin.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze