Ukraiński talent zasili Legię? Ktoś będzie musiał odejść

Piłka nożna
Ukraiński talent zasili Legię? Ktoś będzie musiał odejść
fot. Cyfrasport

Jak informuje ukraiński serwis sport.ua Legia Warszawa przygląda się młodemu obrońcy Czernomorca Odessa. 23-letni Ewgienij Martynenko jest nominalnym stoperem, więc może to oznaczać, że ekipę mistrza Polski opuści jeden ze środkowych obrońców.

W ostatnich dniach dużo się dzieje w zespole z Warszawy. Z drużyny odszedł Nemanja Nikolić, bliski jest również Aleksandar Prijović. To jednak zawodnicy linii ofensywnej. Z defensywy coraz głośniej mówi się o rozstaniu z Bartoszem Bereszyński. Włoskie media już podają, że w najliższych dniach Polak zasili Sampdorię. W związku z wieloma roszadami w składzie legioniści szukają wzmocnień.

 

Pierwszym był Artur Jędrzejczyk, ponadto na celowniku mistrzów Polski jest również brazylijski zawodnik Anderson Pico. Obecnie ”Wojskowi” mają czterech nominalnych stoperów Michała Pazdana, Jakuba Rzeźniczaka, Jakuba Czerwińskiego oraz Macieja Dąbrowskiego. Dodatkowo na środku defensywy będzie mógł też grać ”Jędza”. Poszukiwania piłkarza na tę pozycję skłaniają do tezy, że z legią pożegna się któryś z wymienionych zawodników. Pierwszy na myśl przychodzi Michał Pazdan, który mimo kontuzji w rundzie jesiennej w dalszym ciągu znajduje się w kapitalnej formie i już nie raz odrzucał oferty znanych klubów.

 

Marytnenko był obserwowany przez skautów już od dłuższego czasu. Rosły, mierzący 193 cm Ukrainiec zagrał w tym sezonie 15 spotkań i strzelił dwa gole. Jego kontrakt z Czernomorcem wygara w czerwcu 2017 roku.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze