Ex-Team Refuse z nowym midlanerem

E-sport
Ex-Team Refuse z nowym midlanerem

Urzędujący mistrzowie Polski, który posiadają miejsce w zamkniętym etapie kwalifikacji do Challenger Series, oficjalnie potwierdzili, że zagrają w turnieju. Drużyna ujawniła też tożsamość midlanera, z którym wystąpi w eliminacjach.

W ostatnim czasie wokół ex-Team Refuse narosło wiele plotek. Mówiło się, że ekipa zrezygnowała ze startu w zmaganiach i dąży do sprzedaży slota. Ostatecznie do transakcji nie doszło, a zespół przystąpi do rywalizacji. W związku z tym w turnieju będziemy mogli oglądać aż dwie polskie ekipy, które w dwunastodrużynowym gronie stoczą walkę o dwa miejsca w wiosennym splicie Challenger Series.


Wyjaśniły się też niejasności związane z obsadą środkowej alei ex-Team Refuse. Przypomnijmy, że zespół zwyciężył w Mistrzostwach Polski, posiadając w swoim składzie Sebastiana „Sebekx” Smejkala, który obecnie reprezentuje barwy Team Kinguin. Później przez krótki czas ekipa występowała wraz z Bogusławem „Abaria” Dobrynieckim, który jednak zdecydował się przenieść do Hiszpanii (KIYF Logitech). Później drużyna deklarowała, że midlanerem na eliminacje zostanie Remigiusz „Overpow” Pusch, ale współpraca z byłym graczem Team ROCCAT nie potoczyła się w odpowiednim kierunku. Teraz wiemy, że ostatnim elementem ex-Team Refuse na arcyważny turniej został Mateusz „Matisław” Zagórski, znany też pod nickami Tazz czy Gr3k. Matisław to jeden z najbardziej utalentowanych rodzimych graczy środkowej alei , który swego czasu uważany był za dużą nadzieję polskiej sceny. Midlaner ma na swoim koncie między innymi drugie miejsce w wiosennych Mistrzostwach Polski 2016 z Overused czy czwartą pozycję na podobnej imprezie z jesieni 2015 roku. Będzie to jednak jego debiut w zmaganiach tej rangi na arenie międzynarodowej.


Do rozpoczęcia decydującej rundy eliminacji nie zostało zbyt wiele czasu – start rywalizacji przewidziany jest na 10 stycznia. Ciężko w takiej sytuacji optymistycznie spoglądać na szanse zespołu, który nie ma zbyt wiele czasu na treningi. Pozytywną informacją jest jednak fakt, że ex-Team Refuse w przygotowaniach wspomoże doświadczony trener Fryderyk „Veggie” Kozioł, dla którego jest to pierwszy projekt w roli szkoleniowca po dość długiej przerwie.


Skład ex-Team Refuse na kwalifikacje do Challenger Series:


(TOP) Marcin „Unknown” Kubicki
(JNG) Karol „t4nk” Słomka
(MID) Mateusz „Matisław” Zagórski
(ADC) Łukasz „Puki Style” Zygmunciak
(SUPP) Patryk „Mystiques” Piórkowski
(TRENER) Fryderyk „Veggie” Kozioł

Rafał Fiodorow

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze