FC Kopenhaga z drużyną Counter-Strike: Global Offensive

Inne
FC Kopenhaga z drużyną Counter-Strike: Global Offensive

To już oficjalne! F.C. Kopenhaga, czyli słynny klub piłkarski z Danii, zainwestował w e-sport zaciągając w swoje szeregi drużynę Counter-Strike’a: Global Offensive. Tak jak przewidywaliśmy, chodzi o graczy ex-Teamu Dignitas.

Co ciekawe, zawodnicy nie będą występowali pod banderą F.C. Kopenhaga. W ramach struktur klubu stworzony został bowiem projekt „North” – i to właśnie tę markę bezpośrednio promować będą wirtualni strzelcy. Ale nie tylko oni. W szeregi organizacji włączone zostaną bowiem sekcje innych e-sportowych platform.


Jak poinformowali włodarze klubu na konferencji prasowej, F.C. Kopenhaga planuje już zorganizowanie wielkiego turnieju e-sportowego na Parken, czyli swoim stadionie piłkarskim. Na widowni miałoby zasiąść od czterdziestu do pięćdziesięciu tysięcy obserwatorów! Ponadto, dowiedzieliśmy się, że zawodnikom najprawdopodobniej przedstawione zostaną umowy na nie mniej niż trzy lata.


- Jestem szczęśliwy, mogąc ogłosić nasz nowy dom. To była długa droga – mówi Ruben ‘RUBINO’ Villarroel. – Jeszcze czternaście miesięcy temu myślałem o zakończeniu kariery, a dziś oficjalnie podpisuję kontrakt z klubem piłkarskim. To niesamowite. Kilka lat temu, mówiąc o czymś podobnym, ludzie po prostu by się zaśmiali. Dziś to rzeczywistość! – dodaje.

 

 

Skład North: 

 

  • René "cajunb" Borg
  • Kristian "k0nfig" Wienecke
  • Emil "Magiskb0Y" Reif
  • Mathias "MSL" Lauridsen
  • Ruben "RUBINO" Villarroel


Poprzedni rok był udany dla zawodników, którzy w barwach dignitas swoją wartość udowodnili, wygrywając EPICENTER: Moscow (w finale pokonując Virtus.pro), czy nawet awansując na zbliżającego się Majora od ELEAGUE. Skandynawowie zakończyli sezon na szóstym miejscu rankingu HLTV.org. Z poprzednią organizacją pożegnali się pod koniec roku. Zarząd Teamu Dignitas skupić chciał się bowiem na poszerzaniu wpływów w regionie amerykańskim.

Szymon Groenke

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze