Origen ogłasza skład

E-sport
Origen ogłasza skład

Origen ujawniło personalia pięciu zawodników, którzy będą reprezentować organizację w nadchodzącym wiosennym splicie EU LCS. Tym samym potwierdziły się doniesienia związane z tożsamością czterech z graczy, natomiast zaskoczeniem jest osoba nowego midlanera formacji.

Origen przyjęło w swoje szeregi niemieckiego toplanera Maxa „Satorius” Gunthera, holenderskiego strzelca Erika „Tabzz” van Helverta oraz fińskiego wspierającego Aleksi „Hiiva” Kaikkonena. Pierwszy uchodzi za bardzo utalentowanego gracza górnej alei i od dłuższego czasu związany jest z formacjami występującymi w Challenger Series (Inspire eSports, Epsilon eSports). Teraz także był kuszony przez występujące w Challenger Series FC Schalke 04, lecz ostatecznie zdecydował się na dołączenie do Origen. Tabzz to weteran rozgrywek spod znaku LCS/CS. Swego czasu uchodził za topowego ADC w Europie, ale po odejściu z Alliance i dłuższej przerwie nie potrafił już odnaleźć dawnej formy. W ostatnim czasie bardzo przeciętnie prezentował się w barwach Team ROCCAT (LCS), a później Millenium (CS). Tymczasem nowy partner Tabzza z dolnej alei, Hiiva, to doświadczony gracz półprofesjonalny, który od dłuższego czasu kręcił się wokół Challenger Series (Gamers2, Team Forge, Misfits). Wiosenny split będzie jednak jego debiutem w elitarnych rozgrywkach.


Dodatkowo w składzie ekipy znalazło się dwóch Koreańczyków. Pierwszym z nich jest anonsowany wcześniej dżungler Kim „Wisdom” Tae-wan, były zawodnik takich drużyn jak GIANTS czy Misfits. Tymczasem zaskoczeniem okazał się wybór Origen na środkową aleję. Nowym midlanerem zespołu został bowiem stosunkowo anonimowy You „Naehyun” Nae-hyun, który ostatnio związany był z ostatnią drużyną chińskiego LSPL (zaplecze LPL) – Team KungFu. W związku z tym na środkowej linii nie zobaczymy doświadczonego Enrique „xPeke” Cedeno Martineza, o którym spekulowano w kontekście ewentualnego powrotu z e-sportowej emerytury.


Tym samym znamy już pełne składy siedmiu zespołów EU LCS. Oficjalnie potwierdzony nadal nie został roster Team ROCCAT, a także tożsamość dżunglera Team Vitality oraz strzelca i dżunglera GIANTS. Już niedługo wyjaśnią się jednak także te niewiadome, bowiem składy na wiosenny split muszą zostać zgłoszone przez poszczególne drużyny najpóźniej do 4 stycznia.

Rafał Fiodorow

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze