Z czwartej ligi na ławkę Wisły! Znamy nazwisko trenera "Białej Gwiazdy"

Piłka nożna
Z czwartej ligi na ławkę Wisły! Znamy nazwisko trenera "Białej Gwiazdy"
fot. PAP

Kiko Ramirez został nowym trenerem Wisły Kraków. Czterdziestosześcioletni Hiszpan do tej pory prowadził trzecioligowe Gimnastic Club de Tarragona oraz Center d'Esports L'Hospitalet, jak również czwartoligowy CD Castellón.

Dotychczasowe doświadczenie zawodowe nowego szkoleniowca "Białej Gwiazdy" trudno uznać za imponujące. W pierwszym sezonie spędzonym w Center d'Esports L'Hospitalet, pomimo finansowych problemów klubu, do końca walczył o awans do drugiej ligi. W drugim nie szło mu już tak dobrze i właściciele nie zdecydowali się na przedłużenie kontraktu. W związku z tym objął on posadę trenera w znajdującym się ligę niżej CD Castellón, w ktorym spędził ostatnie osiem miesięcy. Z nową drużyną również nie wywalczył promocji do wyższej klasy rozgrywkowej i stracił pracę.

Zwolennikiem sprowadzenia Ramireza był dyrektor sportowy Wisły Kraków, również Hiszpan, Manuel Junco. Nowy trener nie mówi po angielsku, więc klub załatwił mu tłumacza w osobie Goncalo Feio. Jest to 27-letni portugalski trener, który do Polski trafił sześć lat temu w ramach Erasmusa. Po polsku mówi jednak płynnie, gdyż pracował w Legii, gdzie przez chwilę był nawet w sztabie pierwszej drużyny, a ostatnio również w Akademii Piłkarskiej Wisły.

W sztabie pozostanie również duet Radosław Sobolewski - Kazimierz Kmiecik, który prowadził krakowian w pięciu ostatnich spotkaniach LOTTO Ekstraklasy oraz w ćwierćfinale Pucharu Polski. Zaproponowano im rolę asystentów i obaj przyjęli ofertę. Sobolewski jest świadomy, że cały czas dopiero zbiera doświadczenie potrzebne do wykonywania zawodu trenera.

Hiszpan nie będzie miał raczej komfortowych warunków pracy w nowym klubie. Po rundzie jesiennej krakowianie zajmują odległe dziesiąte miejsce w tabeli, a w związku ze skomplikowaną sytuacją na szczeblu właścicielskim trudno oczekiwać, że zespół zostanie należycie wzmocniony na wiosnę. W ostatnich dniach wiele mówiło się o prawdopodobnym odejściu węgierskiego obrońcy Richarda Guzmicsa do Chin, na którego miejsce jest przymierzany Maciej Wilusz z Lecha Poznań.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze