Chińczycy nie zwalniają tempa. Kosmiczna oferta za Aubameyanga!

Piłka nożna
Chińczycy nie zwalniają tempa. Kosmiczna oferta za Aubameyanga!
fot. PAP

Kolejny klub z chińskiej Super Ligi szuka wzmocnień w Europie. Tym razem, jak poinformował włoski dziennikarz Tancredi Palmeri, kosmiczną ofertę otrzymał napastnik Borussii Dortmund Pierre-Emerick Aubameyang.

Niespełna 28-letni snajper otrzymał astronomiczną ofertę od Shanghai Shenhua. Zespół z chińskiej Super Ligi zaoferował Gabończykowi 41 milionów euro pensji. Ponadto BVB za Aubameyanga miałaby otrzymać rekordową sumę 150 milionów.

 

Jeśli transfer doszedłby do skutku, napastnik, który w tym sezonie z 16 trafieniami przewodzi klasyfikacji strzelców Bundesligi, stałby się najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie. Wyprzedziłby Carlosa Teveza, który kilka dni temu został zawodnikiem własnie klubu z Szanghaju i zarabia 36 milionów euro rocznie.

 

W ostatnich tygodniach Chińczycy prowadzą prawdziwą ofensywę transferową. Do Azji, oprócz wspomnianego Teveza, przenieśli się m.in. Oscar oraz Axel Witsel. Transfer Aubameyanga wydaje się mało prawdopodobny. Trzeba jednak pamiętać, że chińskie pieniądze potrafią przekonać piłkarzy, czego świadkami byliśmy już niejednokrotnie. Dezycję, jaką podejmie piłkarz BVB, powinniśmy poznać w najbliższych dniach.

BC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze