Szef Tymex Boxing Promotion: Balski odkryciem polskich ringów w 2016 roku

Sporty walki
Szef Tymex Boxing Promotion: Balski odkryciem polskich ringów w 2016 roku
fot. Tymex Boxing Promotions

"Kilkanaście miesięcy temu praktycznie nikt nie znał Adama Balskiego, a to właśnie on był największym odkryciem polskich ringów minionego sezonu" - powiedział szef Tymex Boxing Promotion Mariusz Grabowski, odkrywca talentu pięściarza z Kalisza.

Zawodową karierę Balski rozpoczął w 2013 roku na Wyspach Brytyjskich, gdzie wygrał jedną walkę. Polskim kibicom zaprezentował się dwa lata później. W barwach grupy Tymex stoczył dotychczas sześć walk, z których pięć wygrał przed czasem. Pokonał m.in. byłego mistrza świata WBA w wersji tymczasowej Rosjanina Walerego Brudowa. Na pełnym dystansie boksował z nim tylko Łukasz Rusiewicz (dawny rywal mistrza olimpijskiego z Pekinu Rachima Czakijewa), choć i jego Balski miał na deskach.

 

"Balski był odkryciem sezonu 2016 na krajowych ringach. Przebojem wdarł się do czołówki wagi junior ciężkiej, a że to bardzo pracowity i niezwykle ambitny zawodnik, to w tym roku chce jeszcze większych walk. Co prawda podczas listopadowych mistrzostw Polski w Sokółce, w których mogli startować zawodowcy, odnowiła mu się kontuzja łokcia, ale jest już po zabiegu i będzie gotowy na kolejny pojedynek - 4 marca w Dzierżoniowie" - powiedział Grabowski.

 

Według promotora, o miano odkrycia roku w Polsce z Balskim mógłby konkurować jedynie Przemysław Runowski (Sferis KnockOut Promotions).

 

"Adam wygrał jednak pięć walk, Przemek - trzy, choć z ciekawymi zagranicznymi przeciwnikami o dobrych rekordach" - stwierdził.

 

W ekipie Tymexu udany rok zanotowała też Ewa Brodnicka, która obroniła tytuł mistrzyni Europy w wadze lekkiej. Dwa miesiące temu w Łomiankach wygrała z Włoszką Anitą Torti.

 

"Brodnicka jest liderką w żeńskiej części naszej grupy i spróbujemy w tym sezonie powalczyć jeszcze o wyższe cele, tzn. do walki o mistrzostwo świata" - dodał Grabowski. Obecnie jedyną polską mistrzynią świata jest Ewa Piątkowska (Sferis) - WBC w kat. półśredniej.

 

Dobry rok miał także boksujący w wadze półciężkiej Robert Parzęczewski, który zanotował cztery kolejne zwycięstwa. Od jego jedynej porażki minęło już półtora roku.

 

"Balski, Brodnicka i Parzęczewski to nasza najlepsza trójka w 2016 roku. Rozczarowany jestem zachowaniem Nikodema Jeżewskiego, który mimo obowiązującego kontraktu, próbuje zerwać umowę. Jeśli chodzi o sprawy czysto sportowe, trochę więcej oczekiwałem od Michała Żeromińskiego. Jest też inna grupa pięściarzy, m.in. Michał Leśniak, Damian Wrzesiński, Mateusz Rzadkosz i Tomasz Gromadzki, którzy specjalnie nie błysnęli, lecz nikogo nie skreślam, każdy z nich będzie dostawał kolejne szanse" - ocenił promotor.

 

Grabowski nawiązał współpracę z Andrzejem Gmitrukiem, trenerem-menedżerem AG Promotion i wspólnie organizują gale bokserskie. "Wspólnie z Andrzejem Gmitrukiem i prezesem Tymex Boxing Promotion Mariuszem Konieczyńskim mamy ciekawe plany na najbliższe miesiące, o a szczegółach wkrótce poinformujemy" - dodał.

jk, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie