FEN: Szymański ukarany finansowo

Sporty walki
FEN: Szymański ukarany finansowo
fot. KSW

Federacja Fight Exclusive Night poinformowała o nałożeniu na Romana Szymańskiego (9-3, 1 KO, 3 SUB) kary pieniężnej w związku z naruszeniem przez zawodnika obowiązującej go umowy zawartej z organizacją FEN. Poniżej publikujemy pełną treść komunikatu zarządu FEN w tej sprawie.

Roman Szymański w organizacji FEN stoczył cztery pojedynki i tak naprawdę zdecydowana większość kibiców zna go właśnie z tych czterech walk. Po porażce z Joiltonem Santosem i utracie pasa mistrzowskiego w kategorii lekkiej poznaniak postanowił zerwać obowiązującą umowę z Fight Exclusive Night i spróbować swoich sił w organizacji KSW. Szymański wystąpił ostatecznie 3 grudnia na gali KSW 37 i w debiucie po świetnym występie pokonał Sebastiana Romanowskiego.

Sytuacja nie została jednak rozwiązana polubownie, a włodarze FEN zapewnili, że wyciągną konsekwencje z postawy Szymańskiego. W najnowszym komunikacie organizacji FEN dowiadujemy się o karze finansowej nałożonej na zawodnika w wysokości 60 tysięcy złotych.

Pełna treść komunikatu opublikowana przez zarząd FEN:

„Po dokładnym przeanalizowaniu zaistniałej sytuacji oraz postanowień umowy zawartej przez federację Fight Exclusive Night z Romanem Szymańskim, Zarząd FEN podjął decyzję o nałożeniu na zawodnika kary umownej w wysokości 60 tysięcy złotych, która jest konsekwencją wzięcia przez niego udziału w gali KSW 37 w dniu 3 grudnia 2016 roku w Krakowie. Kara wynika z naruszenia przez zawodnika paragrafu 14 umowy, mówiącego o zakazie uczestniczenia w wydarzeniach sportowych organizowanych przez podmioty inne niż federacja Fight Exclusive Night bez zgody Zarządu FEN:

„§ 14 Umowy: Zawodnik nie może brać udziału w żadnym współzawodnictwie sportowym zawierającym element walki, bez względu na jego formę i miejsce, na 4 tygodnie przed każdą Galą oraz zobowiązuje się nie uczestniczyć w żadnym wyżej opisanym współzawodnictwie, bez względu na jego formułę, miejsce i termin, w czasie obowiązywania niniejszej umowy bez uzyskania pisemnej zgody Organizatora”.

Jednocześnie Zarząd FEN informuje, że kara będzie nakładana na zawodnika po każdym kolejnym naruszeniu postanowień umowy poprzez uczestnictwo zawodnika w wydarzeniach organizowanych przez inne podmioty, a także w przypadku, gdy zawodnik odmówi wzięcia udziału w zawodach organizowanych przez Fight Exclusive Night”.

mt, FEN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie