Gruszka asystentem selekcjonera?

Siatkówka

Piotr Gruszka jest trenerem, którego warto docenić. Jest młodym szkoleniowcem, który chce się rozwijać, nabierać doświadczenia - powiedział Ferdinando de Giorgi w magazynie "Polska 2017". Czy obecny trener GKS Katowice zostanie asystentem selekcjonera reprezentacji?

- Potwierdzam, że będę współpracował z polskim sztabem. Myślę, że to bardzo ważna sprawa. Takiego wyboru dokonałem już zresztą, gdy rozpocząłem pracę w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Poznałem wiele osób wartych zaufania. Poziom tych osób, które pracują w siatkówce jako skauci, personel przygotowujący jest bardzo ważny ze względu na ich doświadczenie - stwierdził De Giorgi.

 

Pojawiło się  pytanie, czy w kręgu zainteresowań selekcjonera znajduje się opiekun GKS Katowice - Piotr Gruszka.

 

- Tak. Piotr jest trenerem, którego warto docenić. Jest młodym szkoleniowcem, który chce się rozwijać, nabierać doświadczenia. Zna również włoską mentalność. Ma ponadto doświadczenie pracy w klubie. Na ten moment nie mogę jednak niczego potwierdzić, bo nie sprawdzałem nie tylko dyspozycyjności samego trenera, ale nie znam też zdania klubu - odpowiedział nowy selekcjoner biało-czerwonych.

 

Piotr Gruszka był jednym z najwybitniejszych zawodników w historii polskiej siatkówki. Grał na pozycji przyjmującego i atakującego. Urodził się w 1977 roku, karierę rozpoczął w rodzinnych Kętach. Z reprezentacją prowadzoną przez trenera Ireneusza Mazura sięgnął po złoto mistrzostw Europy juniorów (1996), a następnie po mistrzostwo świata juniorów (1997). Już w wieku 19 lat pojechał z dorosłą reprezentacją na igrzyska olimpijskie do Atlanty. Był kapitanem reprezentacji, która w 2006 roku w Japonii wywalczyła wicemistrzostwo świata. W 2009 roku zdobył z biało-czerwonymi złoto mistrzostw Europy 2009, na których zgarnął nagrodę MVP. Dwa lata później dołożył do medalowej kolekcji brąz ME oraz brąz Ligi Światowej. W latach 1995-2011 wystąpił w 450 meczach drużyny narodowej. Występował na parkietach włoskiej Serie A, ligi tureckiej, reprezentował również barwy czołowych polskich klubów, m.in. AZS Częstochowa, Skry Bełchatów i AZS Olsztyn.

 

W 2013 roku zakończył karierę sportową, ale po krótkiej przerwie powrócił do siatkówki, tym razem w roli trenera. Prowadził drużynę BBTS Bielsko-Biała (2014-15), a w obecnym sezonie jest szkoleniowcem beniaminka PlusLigi - GKS Katowice. Być może w najbliższym czasie będzie miał szansę wykazać się również w roli asystenta selekcjonera reprezentacji Polski.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze