Kubiak liderem kadry De Giorgiego?

Siatkówka

Selekcjoner reprezentacji Polski siatkarzy Ferdinando de Giorgi był gościem magazynu "Polska 2017". Jednym z tematów poruszonych w programie była sprawa boiskowego lidera reprezentacji, którą poprowadzi włoski szkoleniowiec.

- Chciałbym później to skonfrontować, ocenić na żywo, po spotkaniu z siatkarzami. Mam już jednak jakiś pomysł. Posiadamy odpowiednich zawodników, którzy mają taką osobowość, którzy potrafią pozytywnie wpływać na grupę. Jedną z takich postaci jest Michał Kubiak, który ma twarz kapitana, ma osobowość i prezentuje siatkarską jakość - stwierdził trener De Giorgi.

 

Michał Kubiak był kapitanem reprezentacji prowadzonej przez Stephana Antigę. Francuski trener powierzył mu tę rolę w 2015 roku. Początkowo Kubiak miał być zastępcą Karola Kłosa, ale po kontuzji środkowego ostatecznie przejął rolę pierwszego kapitana. Obecny przyjmujący Panasonic Panthers w reprezentacji Polski występuje od 2011 roku. Kibice i kolejni trenerzy reprezentacji cenili jego charyzmę i boiskowe zaangażowanie.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie