FlyQuest kompletuje swój skład na sezon 2017

E-sport
FlyQuest kompletuje swój skład na sezon 2017

Według niedawnych informacji współwłaściciel amerykańskiego zespołu NBA Milwaukee Bucks Wesley Edens postanowił wykupić drużyną Cloud9 Challenger, która zakwalifikowała się do NA LCS, wraz z obecnymi w niej zawodnikami. Nowa marka będzie nosić nazwę FlyQuest, a poza czwórką zawodników C9C do zespołu dołączył również Galen "Moon" Holgate.

Cloud9 kilkukrotnie próbowało utworzyć bliźniaczą drużynę, której również uda się dostać do LCS, lecz jej starania nierzadko kończyły się fiaskiem. Najpierw w 2014 roku organizacja wykupiła skład The Walking Zed i utworzyła Cloud9 Tempest, który miał zawalczyć w letniej edycji Challenger Series. Tam zarówno w fazie grupowej, jak i play-off gracze zajęli drugie miejsce, zaraz za chińskim LMQ, co dało możliwość uczestnictwa w turnieju promocyjnym. Tam jednakże zostali pokonani przez Evil Geniuses 1:3, a zespół się rozpadł.


Kolejna próba nastąpiła na początku roku 2015, gdy Cloud9 Tempest zostało zreformowane i postanowiło uczestniczyć w otwartych kwalifikacjach do Challenger Series splitu wiosennego. Wówczas jednak, podczas jednego z meczów drużyna dokonała nieregulaminowego zastępstwa w składzie, przez co została zdyskwalifikowana z turnieju. Jednakże nie poddała się i już za kilka miesięcy w kwalifikacjach letnich zdołała pokonać Frank Fang GamingOdyssay Gaming i CLG Black na drodze do Challenger Series.


W samych rozgrywkach zespół nie spełnił oczekiwań i split zasadniczy zakończył na czwartej pozycji, a w fazie play-off przegrał oba swoje mecze 0:2, nie dostając się tym samym do turnieju promocyjnego. Po raz kolejny gracze rozstali się z C9T, a organizacja spróbowała ponownie podbić Challenger Series w 2016. Tym razem wreszcie się to udało, a powstałe Cloud9 Challenger pokonało NRG Esports 3:0 i ostatecznie znalazło się w LCS.


Wykupienie C9C przez Wesleya Edensa kosztowało podobno 2,5 miliona dolarów, z czego 700 tysięcy kosztowało zakontraktowanie czterech zawodników, którymi są An "Balls" Van Le, Hai "Hai" Du Lam, Johnny "Altec" Ru oraz Daerek "LemonNation" Hart. Później do drużyny dołączył także Galen "Moon" Holgate, który po rozstaniu się z głównym składem Team Liquid Academy został na czas poszukiwania nowego zespołu analitykiem TL.

 


Skład FlyQuest na rok 2017 wygląda następująco:

 


• Top - An "Balls" Van Le
• Jungle - Galen "Moon" Holgate
• Mid - Hai "Hai" Du Lam
• ADC - Johnny "Altec" Ru
• Support - Daerek "LemonNation" Hart

Kamil Adamczyk

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze