Legia Warszawa zaprezentowała Nagya!

Piłka nożna
Legia Warszawa zaprezentowała Nagya!
fot. Legia.com

Dominik Nagy jest kolejnym zawodnikiem, po Arturze Jędrzejczyku oraz Danielu Chimie Chukwu, który podczas przerwy zimowej zasilił szeregi Legii Warszawa.

Węgier umowę ze stołecznym klubem podpisał już latem, jednak w myśl jej ustaleń w rundzie jesiennej występował jeszcze w barwach Ferencvarosu Budapeszt, natomiast na Łazienkowską miał trafić dopiero w lutym. Udało się jednak sprowadzić go wcześniej i w rezultacie w sobotę przeszedł obowiązkowe testy medyczne.

 

Dwudziestojednolatek może grać zarówno na pozycji środkowego pomocnika, jak również po obu bokach tej formacji i jest uważany za jeden z największych talentów węgierskiego futbolu. Regularnie otrzymuje powoływania do młodzieżowej kadry, a w listopadzie zadebiutował również w pierwszej reprezentacji. W minionej rundzie w krajowych rozgrywkach strzelił jednego gola oraz zanotował cztery asysty.

 

Nagy występować będzie z numerem "21". Z Legią podpisał kontrakt na 4,5 roku, jednak jak sam przyznał w wywiadzie dla węgierskiej telewizji, liczy na to, że już wcześniej uda mu się wypromować i wywalczyć transfer do silniejszej ligi. Póki co przygodę w Polsce rozpocznie od udziału w poniedziałkowym treningu, którym to legioniści zainaugurują przygotowania do rundy wiosennej.

 

Słowo "nagy" po węgiersku oznacza "duży". Zobaczymy czy dokonania Węgra w polskiej Ekstraklasie będą równie wielkie.

 

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze