LiNk zostaje zastępczym midlanerem Team Liquid

E-sport
LiNk zostaje zastępczym midlanerem Team Liquid

Organizacja na swoich mediach społecznościowych poinformowała oficjalnie, że do jej zespołu LCS dołączy drugi midlaner, który będzie grał na zmianę z obecnie zakontraktowanym Graysonem "Goldenglue" Gilmerem. Owym zawodnikiem jest Austin "LiNk" Shin, który powraca do profesjonalnych rozgrywek po ponad roku przerwy.

Link przez ponad dwa i pół roku był częścią amerykańskiego Counter Logic Gaming, lecz za jego czasów zespół nie odnosił aż tak dużych sukcesów, co obecnie. W 2013 roku, kiedy to po raz pierwszy wprowadzono rozgrywki LCS zajął on czwarte miejsce w sezonie zasadniczym, lecz słaby wynik w play-offach spowodował konieczność rozegrania turnieju promocyjnego, który ostatecznie przeszedł bez szwanku. Split letni również nie należał do najlepszych, bowiem drużyna dwukrotnie zajęła ostatnie bezpiecznie miejsce, czyli szóste w grupie i piąte w fazie pucharowej.


Sezon czwarty zaczął się nieco lepiej - split wiosenny zakończył się dwukrotnie zdobytą trzecią lokatą, co dawało obiecujące prognozy na część letnią. Wówczas jednak sytuacja z poprzedniego roku się powtórzyła, lecz tym razem sezon zasadniczy CLG zakończyło na miejscu piątym, a play-offy na szóstym, co oznaczało ponowne uczestnictwo w turnieju promocyjnym, w którym tym razem doszło do wyrównanej walki z CurseAcademy, zakończonej rezultatem 3:2.


Pomimo niezbyt zadowalających wyników, drużyna otrzymała zaproszenie na zawody Intel Extreme Masters Colonge, gdzie najpierw pokonała Team ROCCAT 2:1, a później niestety uległa Gambit Gaming 1:3, co zaprzepaściło szansę na występ przed katowicką publicznością. Sezon piąty zaczął się bardzo dobrze, a Counter Logic Gaming zajęło trzecie miejsce po przegranym tie-breaku z Cloud9, lecz sprawy przyjęły drastyczny obrót, kiedy to organizacja przegrała już w pierwszym meczu fazy play-off z Team Liquid, które wówczas ledwo do niej awansowało. Po kolejnym dość rozczarowującym występie Link postanowił opuścić zespół, lecz teraz powraca do gry jako zmiennik wspomnianego TL. 

Kamil Adamczyk

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze