Z pewnością niewielu kibiców widziało to archwialne nagranie. 14-letni Clarence Seedorf w sąsiedztwie swojego młodszego brata oraz rodziców na antenie holenderskiej telewizji w programie "Ted's Familiespelshow". Na głowie młodego Clarence'a widnieje niezwykle bujna fryzura, ale z pewnością nikomu nie umknie szczery uśmiech przyszłej gwiazdy, który wielokrotnie prezentował już na zielonej murawie.

Rodzina Seedorfów znała się doskonale, a właśnie wiedza o członkach swojej familii decydowała o zwycięstwie w teleturnieju prowadzonym przez znanego z niezwykle okazałego wąsa Teda de Braaka. Nagroda za wygraną? Dzisiaj pewnie rozśmieszy wielu - zdalnie sterowany, kolorowy telewizor z funkcją teletekstu!

Zobaczcie w załączonym wideo fragment archiwalnego występu Clarence'a Seedorfa:


 

Clarence Seedorf w reprezentacji Holandii rozegrał ogółem 87 spotkań zdobywając 11 bramek. W swojej karierze grał dla takich klubów jak Ajax Amsterdam, Real Madryt, Inter Mediolan czy AC Milan. Z trzema zespołami Holender zdobył Puchar Europy, a z Realem udało mu się to uczynić dwukrotnie. Karierę piłkarską zakończył w brazylijskim Botafogo w 2014 roku.