Vitality pozyskuje dwóch dodatkowych zawodników

E-sport
Vitality pozyskuje dwóch dodatkowych zawodników

Jakiś czas temu znany był już nam pełny skład, jaki Team Vitality przygotowało na nadchodzące rozgrywki wiosennego splitu europejskiej edycji LCS 2017. Mimo tego jednak, do zespołu dołączyło jeszcze dwóch zawodników na pozycję junglera oraz wspierającego - są to odpowiednio Charly "Djoko" Guillard i Alin "AoD" Baltat.

Świeżo zakontraktowany leśnik ma znaleźć się w podstawowym składzie drużyny, co jest decyzją dość niespodziewaną, biorąc pod uwagę fakt, iż wcześniej w tym samym celu został ściągnięty do niej Lee "GBM" Chang-suk, który wcześniej występował pod szyldem NRG Esports na środkowej alei, a w przerwie między sezonami planował zmianę swej roli i szlifował swoje umiejętności w jungli.


Djoko wcześniej przez bardzo długi czas reprezentował barwy Millenium, walcząc ze swoją drużyną o powrót do rozgrywek LCS. Zespołowi udało się zakwalifikować do wiosennego splitu Challenger Series, ale pomimo bardzo udanego występu i zdobycia pierwszego miejsca w fazie grupowej, w play-offach został błyskawicznie pokonany przez Copenhagen Wolves 0:3.


Podczas letniej części ligi drużyna nie zdominowała aż tak bardzo rywali, lecz ostatecznie zdołała zakwalifikować się do turnieju promocyjnego. Tam niestety po długiej i wyrównanej walce w pierwszym meczu zwyciężył Team ROCCAT, przekreślając jej szanse na powrót do LCS. W listopadzie wystąpiła ona jeszcze w Challenge France 2016 Winter, gdzie po zadowalającej fazie grupowej zaliczyła dwie szybkie wygrane 3:0 w fazie pucharowej, gwarantując sobie zwycięstwo drugi raz z rzędu.


Rumun miał długą przerwę od profesjonalnej sceny, a jego ostatnie występy sięgają 2014 roku, kiedy to wspierał H2K w próbach zakwalifikowania się do LCS. W dwóch częściach ówczesnego sezonu letniego zespół zajął odpowiednio pierwsze i czwarte miejsce, co dało możliwość uczestnictwa w fazie play-off, którą z kolei wygrał, pokonując najpierw Unicorns of Love 2:1, a następnie SK Gaming Prime 3:2. W turnieju promocyjnym organizacja niestety nie miała już tyle szczęścia, bowiem została pokonana miażdżącym 0:3 z Copenhagen Wolves, a AoD postanowił opuścić zespół. Zawodnik mógł później pożałować tej decyzji, bo jak się okazało, Riot zorganizował turniej rozszerzający, przez który H2K przeszło już bez problemu. Teraz jednak powraca i będzie wspomagał Vitality jako zastępczy suppport.

Kamil Adamczyk

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze