Trio Xixo-Hoej-Surrender nie tak dawno związane było z ukraińską organizacją Na’Vi, ale drogi graczy i formacji dość niespodziewanie rozeszły się jeszcze we wrześniu. Od tego czasu cała trójka pozostawała bez drużyny, ale biorąc pod uwagę umiejętności, którymi dysponują wspomniani gracze, ciężko było oczekiwać, by ten stan utrzymał się długo. Teraz byli zawodnicy Na’Vi znaleźli nowy dom, którym okazało się CLG i z pewnością zakontraktowanie tej trójki to świetny krok amerykańskiej organizacji.


Xixo jest bowiem powszechnie uważany za najlepszego gracza 2016 roku, kiedy to prezentował nieprawdopodobnie stabilny poziom i wygrał między innymi drugą edycję Starladdera czy WESG 2016. Wcześniej zawodnik między innymi dwukrotnie zajmował miejsce 3-4 w turniejach z cyklu SeatStory Cup. Przed przygodą z Na’Vi Niemiec reprezentował już barwy amerykańskiej formacji - przez dość długi czas był bowiem związany z Team Archon.


Hoej tymczasem ma na swoim koncie ma między innymi triumf w Gfinity 2015 czy półfinał zimowego Dreamhack 2015. W 2016 roku dotarł natomiast do półfinałów letniej edycji zmagań spod znaku Dreamhack w szwedzkim Jonkoping, a także zajął czwarte miejsce w rumuńskim PGL Tavern Tales. Duńczyk jest jednym z najskuteczniejszych graczy Hearthstone’a na świecie – niemal w każdym turnieju, w którym startuje, osiąga dobry wynik.


Natomiast Surrender to zawodnik z Korei, który jednak od dłuższego czasu rywalizuje przede wszystkim na zachodniej scenie, a wysokie umiejętności pokazał, między innymi zajmując miejsce 5-6 w pierwszym sezonie Starladdera czy meldując się w półfinale OGN Hearthstone Invitational.


Ostatni z byłych zawodników Na’Vi, mistrz świata z 2015 roku, Sebastian „Ostkaka” Engwall, jakiś czas temu dołączył tymczasem do europejskiego Alliance. Teraz zespół dwóch Szwedów (do formacji należy także Jon „Orange” Westberg) postanowił rozszerzyć swoją dywizję Hearthstone’a, pozyskując kolejnego skandynawskiego gracza – Haralda „Powder” Gimre, który niedawno zakończył swoją przygodę z SK Gaming. Ostatnie transfery sprawiają, że do grona światowej czołówki zespołów HS-a dołączyło kilka naprawdę mocnych zestawień.


Jednocześnie warto wspomnieć, że kilka dni temu na zmianę organizacji zdecydowali się byli już gracze Millenium. Szóstka zawodników, wśród których możemy znaleźć rosyjskiego Mistrza Świata Pavela „Pavel” Beltukova, wielokrotnie pokazujących się z dobrej strony Francuza Jeremie’ego „Torlk” Amzallaga oraz Belga Michaela „Maverick” Looze czy etatowych uczestników dużych turniejów – pochodzących z Francji Alexandre’a „Odemian” Leadley’a i Vincenta „Vinz” Ralambomiadanę, powędrowała do francuskiego ugrupowania ArmaTeam.