PŚ w biathlonie: Triumf Norwegów. Polacy najlepiej od lat

Norwegowie z Ole Einar Bjoerndalenem w składzie wygrali drugą w tym sezonie biathlonowego Pucharu Świata męską sztafetę 4x7,5 km w Ruhpolding. Pięć sekund za nimi finiszowali Rosjanie. Trzecie miejsce zajęli Niemcy. Polacy uplasowali się na 19. pozycji.

Sporym zaskoczeniem jest dopiero dziewiąta lokata Francuzów, którzy w swoim składzie mają rewelacyjnego w tym sezonie lidera klasyfikacji generalnej Martina Fourcade'a.

Zwycięstwo Norwegów rozstrzygnęło się dopiero na ostatniej zmianie. Emil Hegle Svendsen spisał się znakomicie - ani razu nie spudłował na strzelnicy i odrobił ponad 30-sekundową stratę do Rosjanina Antona Babikowa. Ponadto w wygranej ekipie byli Vetle Sjastad Christiansen i Henrik L'Abee-lund.

Polacy, którzy w pierwszym sztafetowym starcie dali się zdublować, tym razem wypadli lepiej. Rafał Penar, Grzegorz Guzik, Mateusz Janik i Łukasz Szczurek zostali sklasyfikowani na 19. pozycji, a do Norwegów stracili 5.20.

W czwartek w Ruhpolding odbędzie się bieg sztafetowy kobiet.