PŚ w saneczkarstwie: Petyniak i Wanielista dołączyli do kadry

Inne
PŚ w saneczkarstwie: Petyniak i Wanielista dołączyli do kadry
fot. PAP

Dwójka Artur Petyniak, Adam Wanielista dołączy do reprezentacji i wystąpi w ten weekend (14-15 stycznia) w Pucharze Świata w saneczkarstwie na torze w Siguldzie. Łącznie na Łotwie startować będzie ośmioro Polaków.

"W zawodach powalczy ta sama szóstka, która w poprzednim tygodniu rywalizowała w mistrzostwach Europy połączonych z Pucharem Świata w niemieckim Koenigssee, a także duet Petyniak, Wanielista" - poinformował trener polskiej kadry Marek Skowroński.

 

W Siguldzie wystartują: Ewa Kuls i Natalia Wojtuściszyn, Maciej Kurowski i Mateusz Sochowicz oraz dwójki Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski, Petyniak/Wanielista.

 

W ME polska sztafeta (Kuls, Kurowski, Chmielewski/Kowalewski) zajęła piąte miejsce, Chmielewski z Kowalewskim uplasowali się na 12. pozycji, a Kuls - na 13.

 

"Ogólnie jestem zadowolony z tego startu, choć czekam, aby odbudowała się Natalia Wojtuściszyn i jazdę poprawił Mateusz Sochowicz" - dodał szkoleniowiec.

 

Z kolei reprezentacja biało-czerwonych walcząca na torach naturalnych nie będzie rywalizować w PŚ w Moskwie. O sytuacji w drużynie narodowej opowiedział najbardziej doświadczony zawodnik Adam Jędrzejko, który prowadzi kadrę ze swoją mamą Małgorzatą Jędrzejko.

 

"Mamy w zespole kilka poważnych kontuzji, m.in. ja na treningu złamałem jedną z kości śródstopia. Duże braki kadrowe zmuszają nas na skoncentrowanie się tylko na Pucharach Świata juniorów, choć niektórzy będą jeszcze brać udział w seniorskich pucharach. Najważniejszymi imprezami sezonu pozostają mistrzostwa świata w Rumunii i mistrzostwa Europy juniorów w Austrii" - stwierdził Jędrzejko.

jk, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze