Teraz ruch należy do samego Spartaka, którego działacze muszą usiąść do rozmów z władzami "Lisów". Brytyjscy przedstawiciele mediów nie wierzą w powodzenie takiej transakcji w trakcie zimowego okna transferowego. Jednak dziennikarze z Wysp Brytyjskich twierdzą, że gdyby sam Vardy mocno naciskał na transfer byłby on możliwy, ale dopiero po zakończeniu sezonu 2016/17.

Vardy, który na początku stycznia skończył 30 lat obok Riyada Mahreza jest obecnie największą gwiazdą mistrzów Anglii. Kariera angielskiego napastnika nabrała tempa w ubiegłym sezonie. Oprócz wspomnianego mistrzostwa reprezentant "Synów Albionu" został wicekrólem strzelców Premier League z 24 golami. Gracz urodzony w Sheffield musiał uznać wyższość swojego rodaka z Tottenhamu - Harry'ego Kane'a (25 goli). W tym sezonie w 17 meczach ligi angielskiej zaliczył pięć trafień oraz zanotował trzy asysty.

W letnim oknie transferowym wiele klubów chciało pozyskać Vardy'ego, ale sam zainteresowany nie chciał zmieniać barw klubowych. Odrzucił między innymi ofertę Arsenalu.