Fatalny początek ustawił mecz. Druga porażka Polaków

Piłka ręczna

W drugim meczu mistrzostw świata piłkarzy ręcznych we Francji reprezentacja Polski zmierzyła się z Brazylią. Dobra postawa Biało-Czerwonych w przegranym spotkaniu z Norwegią dawała solidne podstawy, aby liczyć na wygraną w starciu z "Canarinhos". Niestety fatalny początek spotkania przegrany 0:5 i proste błędy Polaków w ataku nie pozwoliły nawiązać wyrównanej walki z rywalem. Przegraliśmy 24:28 i bardzo dużo zależeć będzie do poniedziałkowego meczu z Rosją...

Spotkanie z Brazylią było dla reprezentacji Polski jednym z kluczowych jeśli chodzi o awans do dalszej fazy mistrzostw świata. Początek nie wyglądał jednak obiecująco i odbiegał od pierwszego meczu z Norwegią. Brazylijczycy szybko wypracowali przewagę sześciu bramek, aktywny był znany polskim kibicom Jose de Toledo i dopiero w 10. minucie dwa trafienia zanotował kapitan zespołu, Mateusz Jachlewski.

Mecz toczył się pod dyktando Brazylijczyków, którzy wykorzystywali błędy Biało-Czerwonych i nie mieli problemów z wypracowaniem pozycji rzutowej, będąc przy tym niezwykle skuteczni. W bramce pojawił się Adam Morawski, co miało być impulsem do odrabiania strat i początkiem drogi po zwycięstwo. Niezawodny był jednak de Toledo, który wziął na swoje barki ciężar gry w ataku.

Problemem podopiecznych Tałanta Dujszebajewa było nie tylko powstrzymanie rozpędzonych rywali, ale również skonstruowanie ataku pozycyjnego, który zakończy się trafieniem. Utrudniała to wysoka i aktywna defensywa Brazylijczyków. Sytuację ratowały indywidualne akcje Pawła Paczkowskiego, choć do przerwy różnica w dalszym ciągu wynosiła pięć bramek.

Z gry wyłączony był Tomasz Gębala, co zmniejszało potencjał rzutowy Polaków z drugiej linii. Młody rozgrywający po raz pierwszy w meczu trafił dopiero w 37. minucie. Po stronie Brazylijczyków świetnie prezentował się Maik Santos, który momentami wręcz murował bramkę swojego zespołu i wygrywał pojedynki nawet z rzutu karnego.

Mimo kłopotów, które trapiły Biało-czerwonych gra była wyrównana, a przewaga nie ulegała zmianie i wahała się w granicach pięciu trafień. Zawodnicy obu zespołów cały czas popełniali błędy własne i podejmowali nie do końca zrozumiałe decyzje, utrudniające rozegranie akcji.

Wraz z upływem czasu zwycięstwo Polaków było coraz mniej realne i mimo wielkiej ambicji oraz walki, Brazylijczycy mogli czuć się pewnie. Na dwie minuty przed końcem na listę strzelców wpisał się Łukasz Gierak, czym zmniejszył stratę do trzech bramek. Po przerwie, o którą poprosił trener rywali, de Toledo przypieczętował wygraną swojego zespołu.

Polakom do rozegrania zostały trzy mecze fazy grupowej MŚ. Z pewnością mało realne jest zwycięstwo w ostatnim spotkaniu z Francją, dlatego by awansować do 1/8 finału, powinniśmy wygrać dwa pozostałe starcia. Na początek, w poniedziałek o 20:45 zagramy z Rosją i dla Biało-Czerwonych będzie to mecz o życie.

BRAZYLIA – POLSKA 28:24 (16:11)

BRAZYLIA: Santos, Almeida – Teixeira 2, Silva 2, Torriani, Candido 1, Toledo 8, Pozzer 3, Chiuffa 1, Guimaraes 2, Ceretta, Moraes, Novais 1, Ponciano, Langaro 7, Petrus 1.

POLSKA: Malcher, Morawski 1 – Daćko 1, Łyżwa, Jachlewski 4, Krajewski, Niewrzawa 1, Walczak 1, Moryto 1, Daszek 2, M. Gębala 1, Przybylski 1, Paczkowski 6, Gierak 2, T. Gębala 2, Chrapkowski 1.

Relacja zakończona

Dziękujemy już za dzisiaj i czekamy na lepsze mecze naszej kadry!

W poniedziałek o 20:45 gramy z Rosją. Nie ukrywajmy, że będzie to dla nas mecz o być albo nie być w MŚ. Jeśli chcemy awansować do 1/8 finału, nie możemy przegrać ze Sborną.

Ostatni rzut Gieraka zablokowany! Polacy przegrywają drugi mecz na MŚ we Francji.

Chiuffa z karnego na 10 sekund przed końcem.

Moryto! Debiutancka bramka na wielkiej imprezie!

Toledo... Morawski miał piłkę na rękach, ale ta znalazła drogę do siatki.

A na półtorej minuty do końca jest kolejny gol Gieraka! Brazylijski trener prosi o czas!

A teraz Morawski broni karnego! Dwie minuty do końca!

Morawski broni, Gierak trafia! Niestety już trochę za późno na pogoń...

Morawski do pustej bramki! To jego pierwszy gol w kadrze!

Spektakularna obrona Morawskiego. Co z tego, jeśli tracimy piłkę w ataku raz za razem???

Langaro nad bramką. Sześć bramek straty, sześć minut do końca.

Szkolne błędy Chrapkowskiego i Daszka... Tracimy piłkę po raz osiemnasty w tym meczu.

Wreszcie składna akcja zakończona na skrzydle przez Jachlewskiego.

Fatalnie wygląda nasza postawa w ataku...

Candido z kontry... Dziesięć minut do końca.

Kontrowersyjna kara dla Teixeiry...

De Toledo rzuca, a Daszek traci piłkę w ofensywie...

Faul Toledo w ataku, a Niewrzawa zatrzymany przez Santosa.  Błędy z obu stron.

Genialna interwencja Morawskiego! Ale tracimy piłkę w ataku.

Czas dla Brazylii. Trzynaście minut do końca.

Nie ma bramki Petrusa, jest trafienie Maćka Gębali!

Bombowy rzut Gębali przełamał ręce Santosa!

Znakomite dogranie rywali do koła, gdzie znowu jest skuteczny Pozzer.

Pozzer z koła. Odpowiada na szczęście Niewrzawa.

Świetna interwencja Morawskiego, który znowu zmienił Malchera! A Paczkowski trafia po raz szósty w tym meczu!

Daćko nie łapie piłki na kole.

Langaro jakimś cudem zmieścił piłkę w bramce.

Ależ szybka akcja Polaków! A Daszek wreszcie trafia!

Langaro trafia z dystansu.

Daszek rzuca obok bramki.

Faul Toledo w ataku! W drugiej połowie się zaciął.

Chrapkowski fatalnie nadział się na obrońcę. Faul w ataku.

Daszek trafił Santosa w głowę, chwilowa przerwa w grze. 44 procent skuteczności Santosa w bramce...

Przybylski tylko w słupek, ale mamy wciąż piłkę.

Świetnie Malcher wszedł w drugą połowę, ale nie zdoła zatrzymać wszystkich rzutów. Udana kontra Brazylii.

Mamy wreszcie bramkę Tomasza Gębali!

A Teixeira nie myli się z 7. metra...

Krajewski trafia w głowę Santosa...

Kapitalne dwie interwencje Maika Santosa! Mamy jednak rzut karny.

Przybylski trafia na kontakcie z rywalem!!!

Novais pięknie dobił piłkę ze skrzydła.

Aaaaaaj. Przybylski zatrzymany w kontrze przez Santosa! Widać jednak poprawę gry w obronie naszej kadry!

Czujnie Malcher w bramce!

Patryk Walczak znalazł sobie miejsce na kole i zaczął pogoń za rywalem!

Zaczynamy w ataku!

Już za chwilę początek drugiej połowy. Do naszej bramki wraca Adam Malcher, który w pierwszej połowie odbił tylko dwa rzuty. Liczymy, że nasz bramkarz natchnie kolegów do lepszej gry!

Wracamy do hali w Nantes, gdzie swoje mecze na MŚ rozgrywają Polacy.

Mieliśmy szansę na podgonienie rywala, ale Daszek znowu gorszy od Maika Santosa! A Petrus zakończył pierwszą połowę niecelnym rzutem. Do przerwy przegrywamy pięcioma trafieniami. Wracamy za kilkanaście minut.

Gol Pozzera na minutę przed końcem pierwszej połowy!

Ufff! Dasze miał problemy ze złapaniem piłki, ale ostAtecznie oddał rzut! Jest gol!

Kolejna strata rywali w ataku!

Paczkowski!!! Piąta bramka na sześć rzutów!!!

Guimaraes z podłoża.

Nie wykorzystaliśmy przewagi liczebnej. Brazylijczycy biorą czas na niespełna pięć minut przed końcem.

I będziemy grali w podwójnej przewadze! Chiuffa przewracał Gieraka!

Mamy przechwyt i kolejną bramkę Paczkowskiego! Tym razem do pustej siatki przez pół boiska!

Paczkowski trafia, a jeden z rywali na ławce kar!

Pierwsze trafienie Guimaraesa. A my mamy więcej strat (10) niż bramek...

Nieprzygotowane rzuty Polaków sprawiają, że nie odrabiamy strat. Mamy pierwszą interwencję Adama Morawskiego!

Błąd kroków Przybylskiego. Mamy jednak piłkę.

Fantastyczny rzut Langaro.

Chrapkowski błyskawicznie odpowiada na trafienie de Toledo. W polskiej bramce Adam Morawski.

Daszek szybko pobiegł do kontry, ale powstrzymany przez Santosa! Po chwili mamy jednak powtórkę, a Jachlewski już się nie myli!

Marek Daćko tylko w słupek!

Chiuffa nie trafia na pustą!

Ale nie możemy zatrzymać Langaro i de Toledo. Tym razem trafia ten pierwszy.

Świetna indywidualna akcja Paczkowskiego! Jest bramka w osłabieniu.

Niesamowity rzut de Toledo i jego czwarta bramka. Kara dla Chrapkowskiego.

Świetny rzut Paczkowskiego nad blokiem!

Kolejna kontra Canarinhos, na szczęście Chiuffa trafia tylko w poprzeczkę.

Langaro ma dzisiaj niesamowity ciąg na bramkę. Kolejny piękny gol.

Trafia Silva, a po chwili mamy jeszcze furę szczęścia, bo rywale nie trafiają do pustej bramki!

I kontra wykorzystana przez Jachlewskiego!

Rzut Jachlewskiego wpada do siatki! Ładna asysta Paczkowskiego.

Thiagus Petrus do pustej bramki...

Langaro wszedł w polską obronę jak w masło. Dziura na środku obrony i łatwy gol rywali.

Niewrzawa na koło do Daćki! Jest pierwszy gol dla Polski!

Na boisku po raz pierwszy na MŚ pojawia się Paweł Paczkowski. Czy odmieni naszą grę?

De Toledo... Czas dla Polski. Tałant Dujszebajew nie przebiera w słowach.