PŚ florecistek: Walczyk siódma, zwycięstwo Francuzki Thibus w Algierze

Julia Walczyk (KU AZS UAM Poznań) osiągnęła największy sukces w seniorskiej karierze zajmując siódme miejsce w zawodach Pucharu Świata florecistek w Algierze. W finale Francuzka Ysaora Thibus wygrała 15:10 z Koreanką Hyunhee Nam, która wyeliminowała Polkę w ćwierćfinale.

19-letnia Walczyk w turnieju głównym, z udziałem 64 zawodniczek, wygrała trzy walki. Najpierw pokonała Kanadyjkę Alannę Goldie 15:12, potem jej rodaczkę Ryan Kelleigh 15:8, a następnie w 1/8 finału 15:13 Włoszkę Martinę Batini, wicemistrzynię świata z Kazania z 2014 r.

W ćwierćfinale Polka musiała uznać wyższość 35-letniej Koreanki Nam, wicemistrzyni olimpijskiej z Pekinu (2008), która wygrała 15:9.

W turnieju walczyły jeszcze trzy inne Polki: Marta Łyczbińska (Budowlani Toruń), Julia Chrzanowska i Marika Chrzanowska (obie KU AZS-UAM Poznań). W 1/32 finału florecistka Budowlanych przegrała z Włoszką Eriką Cipressą 9:15, a Marika Chrzanowska - z jej rodaczką Alice Volpi 9:15. Natomiast Julia Chrzanowska pokonała Niemkę Leonię Ebert 15:11, ale w kolejnej rundzie uległa Volpi 6:15.

J.Chrzanowska została sklasyfikowana na 29. pozycji, M.Łyczbińska była 38., a M.Chrzanowska - 58.