"Czarnoskóry Ibrahimović” w Realu!

Piłka nożna
"Czarnoskóry Ibrahimović” w Realu!
fot. PAP/EPA

Jeden z największych talentów na świecie Alexander Isak latem przeniesie się do Realu Madryt. Szwed w ostatnim czasie prezentuje się znakomicie, a Królewscy obserwują go od dłuższego czasu.

Isak to napastnik AIK-u Solna. Jest tam uważany za olbrzymi talent. O napastniku już usłyszał cały świat. W czwartek pobił odwieczny rekord reprezentacji Szwecji. W mając zaledwie 17 lat i 113 dni zdobył bramkę w towarzyskim spotkaniu ze Słowacją (6:0) w Abu Zabi. Tym samym został najmłodszym strzelcem w historii swojej kadry. Wyprzedził Erika Dahlstroema, który dokonał tego w 1912 roku w spotkaniu z Finlandią, mając 18 dni i jeden dzień.

 

Młodziak jest nazywany "czarnoskórym Ibrahimoviciem”. Wszystko dlatego, że mierzy aż 190 cm wzrostu i imponuje niezwykłą siłą, a przy tym zachowuje znakomitą zwinność. Szwedzki piłkarz erytrejskiego pochodzenia w Madrycie pojawił się już w grudniu, kiedy przebywał w ośrodku Realu. Władze klubu chciały, żeby zapoznał się z klimatem i specyfiką tego klubu.

 

Transfer byłby pewnie zrealizowany już zimą, ale na Królewskich jest nałożony zakaz transferowy. Szwed do Realu dołączy więc po zakończeniu sezonu.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze