FEN 15: Skróty wszystkich walk (WIDEO)

Sporty walki

Aż sześć walk na pełnym dystansie, dwa efektowne poddania, a także niespodziewany nokaut na Marcinie Zontku. Karta walk FEN 15 spełniła oczekiwania fanów sportów walki. W walce wieczoru Paweł Biszczak po morderczym boju z Wojciechem Wierzbickim zdobył pas mistrzowski w K-1. Zobaczcie skróty wszystkich walk FEN 15: Final Strike.

Już w drugiej walce sobotniego wieczoru, w której zmierzyli się Mateusz Głąb i Leonid Smirnov, kibice zobaczyli efektowne poddanie w wykonaniu Polaka. Głąb zakończył pojedynek balachą w parterze, a triumf świętował naśladując bohatera "Dragon Balla" - Son Goku. Włodarze FEN będą jednak mieli trudne zadanie, jeśli chodzi o kategorię poddanie wieczoru, bowiem w kapitalnym stylu swojego rywala wykończył także Kamil Gniadek. Przedstawiciel szczecińskich Berserkersów zaskoczył Vincenta Del Guerrę zabójczą skrętówką.

W sobotni wieczór w Lubinie mogliśmy zobaczyć więcej poddań, ale zawodnicy kilka razy wychodzili z niesamowitych opresji. Hart ducha pokazał między innymi Albert Odzimkowski, który dwa razy uciekł... spod gilotyny, którą na jego głowę próbował spuścić Oskar Somerfeld. Odzimkowski wygrał na punkty mimo tego, że całe dwie rundy walczył ze złamaną ręką! Niestety takiej wytrwałości zabrakło Marcinowi Zontkowi, na którego głowę już w pierwszej rundzie spadł grad ciosów. Riccardo Nosiglia znokautował "Zontiego" tuż przed końcowym gongiem w pierwszym starciu.

Aż sześć walk FEN 15: Final Strike rozegrało się na pełnym dystansie. Swojego przeciwnika spokojnie wypunktował między innymi Marcin Naruszczka, który pokonał jednogłośnie na punkty Filipa Tomczaka. Po historyczny pas mistrzowski w K-1 sięgnęła Róża Gumienna, która pokonała jednogłośnie na punkty Martinę Fendrichovą i została pierwszą mistrzynią w drugiej największej polskiej organizacji mieszanych sztuk walki. Na deser fani sportów walki dostali świetną walkę wieczoru w wykonaniu Pawła Biszczaka i Wojciecha Wierzbickiego. Ostatecznie Biszczak po morderczym boju został nowym mistrzem FEN-u w K-1 w kategorii -77 kg!

Skróty wszystkich walk w załączonym materiale wideo.


FEN 15 - wyniki:

Walka wieczoru o pas mistrzowski K-1:
-77 kg: Paweł Biszczak pokonał niejednogłośnie na punkty Wojciecha Wierzbickiego

 

Karta główna
-93 kg; MMA: Riccardo Nosiglia (5-0, 5 KO) pokonał przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie Marcina Zontka (16-10, 2 NC, 8 KO, 5 SUB)

o pas mistrzowski K-1:
-65 kg: Róża Gumienna pokonała jednogłośnie na punkty Martinę Fendrichovą.

-84 kg; MMA: Marcin Naruszczka (18-5-1, 7 KO, 2 SUB) pokonał jednogłośnie na punkty Filipa Tomczaka (4-1, 4 SUB)
-77 kg; MMA: Kamil Gniadek (11-4-1, 1 NC, 2 KO, 8 SUB) pokonał przez poddanie (skrętówka) Vincenta Del Guerrą (24-18, 8 KO, 14 SUB)
-77 kg; MMA: Albert Odzimkowski (10-3, 2 KO, 7 SUB) pokonał jednogłośnie na punkty Oskara Somerfelda (5-2, 5 SUB)
-70 kg; MMA: Mateusz Rębecki (4-1, 3 SUB) pokonał jednogłośnie na punkty Adama Golonkiewicza (11-10, 3 KO, 1 SUB)
-70 kg; MMA: Mateusz Głąb (4-0, 1 KO, 2 SUB) pokonał przez poddanie (balacha) Leonida Smirnova (1-2, 1 KO)

Karta wstępna:
-69 kg; K-1: Wojciech Kazieczko pokonał niejednogłośnie na punkty Mateusza Dąbrowskiego.
Zapis relacji

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie