NHL: Kolejna bramka Jagra dla Panthers

Hokeista Florida Panthers Jaromir Jagr, który w lutym skończy 45 lat, zdobył bramkę dającą swojemu zespołowi zwycięstwo nad Columbus Blue Jackets 4:3 w sobotnim meczu ligi NHL. Czech umocnił się na trzecim miejscu w klasyfikacji strzelców wszech czasów.

Było to 757. trafienie Jagra w NHL karierze. Pod tym względem ustępuje tylko legendarnemu Wayne'owi Gretzky'emu, który uzyskał 894 bramek, oraz Gordie'emu Howe - 801. Czech jest za to drugi w klasyfikacji kanadyjskiej (bramki + asysty) - ma 1894 punkty, a Gretzky zgromadził 2857.

W sobotę "Pantery" objęły prowadzenie przed własną publicznością w dziewiątej minucie po golu Shawna Thorntona, ale jeszcze w tej samej tercji przegrywały 1:2 po trafieniach Scotta Hartnella i Cama Atkinsona. Po przerwie wyrównał Vincent Trocheck, a na 3:2 strzelił Jonathan Marchessault.

Jagr podwyższył na 4:2 w drugiej minucie ostatniej tercji, a pięć minut później stratę zmniejszył Boone Jenner. Gości nie było jednak stać na doprowadzenie do wyrównania.

Blue Jackets przegrali czwarte spotkanie w ostatnich sześciu występach, jednak wciąż prowadzą w tabeli Konferencji Wschodniej. Po 42 meczach mają 62 punkty i o jeden wyprzedzają Washington Capitals.

Trwa dobra passa Carolina Hurricanes przed własną publicznością. Hokeiści z Raleigh odnieśli czwarte z rzędu, a 14. w 16 ostatnich spotkaniach u siebie. Tym razem pokonali New York Islanders 7:4, a bohaterem spotkania został 22-letni Brock McGinn, który zdobył jedną bramkę i asystował przy trzech innych.

W Konferencji Zachodniej prowadzenie objęła ekipa Minnesota Wild, która pokonała na wyjeździe Dallas Stars 5:4. Tyle samo punktów (59) ma ekipa Chicago Blackhawks, ale rozegrała cztery spotkania więcej.