Gwiazda Ajaksu straszy Legię! Dwa gole Ziyecha

W niedzielnym meczu 18. kolejki Eredivisie Ajax Amsterdam pokonał na wyjeździe PEC Zwolle 3:1. Bohaterem spotkania został pomocnik gości Hakim Ziyech, który zdobył dwie bramki.

Pierwszego gola Ziyech strzelił w 55. minucie, podwyższając wynik meczu na 2:0. Marokańczyk świetnym zwodem minął obrońcę Zwolle i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce. W 80. minucie 23-latek po pięknej indywidualnej akcji podwoił swój dorobek.

Ziyech w tym sezonie znajduje się w doskonałej formie i jest jednym z kluczowych zawodników Ajaksu. Z pewnością Legia, przygotowując się do starcia w 1/16 Ligi Europejskiej, będzie musiała zwrócić uwagę na pomocnika wicemistrza Holandii.

Ziyech w tym sezonie w lidze ma na swoim koncie już siedem bramek oraz sześć asyst. Ponadto Marokańczyk w czterech meczach Ligi Europejskiej strzelił dwa gole oraz zaliczył jedno kluczowe podanie.