Rosjanie za mocni! Polscy piłkarze ręczni powalczą o Puchar Prezydenta

Piłka ręczna

Polscy piłkarze ręczni przegrali z Rosją 20:24 w swym trzecim spotkaniu w grupie A mistrzostw świata 2017. Podopieczni trenera Talanta Dujszebajewa stracili szansę na awans do fazy pucharowej.

Biało-czerwoni występy na mistrzostwach świata we Francji rozpoczęli od porażki w spotkaniu z Norwegami (20:22), a w drugim meczu ulegli Brazylijczykom (24:28). Rosjanie pewnie pokonali najsłabszą drużynę grupy A - Japonię (39:29), a w drugim meczu przegrali z Norwegią (24:28).

Sytuacja podopiecznych Talanta Dujszebajewa była niezwykle trudna. Polacy wraz z Japończykami zamykali grupową tabelę z zerowym dorobkiem punktowym, wciąż mieli jednak szansę na wyjście z grupy.

– Najważniejsze to nie podgrzewać atmosfery i zagrać z chłodną głową. Dla obu drużyn stawka meczu jest wysoka. Trzeba zagrać twardo i po męsku, ale nie szukajmy drugiego dna. Styl drużyny rosyjskiej nie jest wielkim zaskoczeniem, ponieważ od lat grają tak samo. To porządna drużyna europejska i musimy podejść do tego meczu skoncentrowani. Jesteśmy w stanie powalczyć i wtedy myśleć o zwycięstwie – mówił przed meczem drugi trener reprezentacji Polski Robert Lis.

Starcie z Rosją rozpoczęło się po myśli biało-czerwonych. Po trafieniach Przemysława Krajewskiego i Rafała Przybylskiego Polacy prowadzili do 8. minuty 2:0. Później Rosjanie szybko odrobili straty i uzyskali przewagę. Podopieczni trenera Dujszebajewa, mimo dobrej postawy w obronie, nie byli skuteczni w ataku. Nie potrafili również wykorzystać dwóch karnych, a po drugiej stronie boiska nie mylił się w tym elemencie Dmitrij Kowaliew. Znakomicie w bramce spisywał się Wadim Bogdanow, na co dzień zawodnik Azotów Puławy, który kilkukrotnie w efektowny sposób zatrzymał ataki biało-czerwonych. W efekcie Polacy przegrywali do przerwy 9:13.

Druga połowa meczu rozpoczęła się od kilku udanych interwencji Adama Malchera, ale biało-czerwoni znów, mimo dobrej gry w defensywie, nie byli w stanie odzyskać skuteczności w ataku, popełniali też niewymuszone błędy. Bogdanow obronił dwa kolejne karne, a Rosjanie nie pozwolili Polakom zbliżyć się na mniej, niż trzy bramki. Ostatecznie biało-czerwoni przegrali to spotkanie 20:24.

Przed podopiecznymi trenera Dujszebajewa jeszcze dwa mecze w grupie A, w których zmierzą się z Japonią oraz z gospodarzami imprezy - Francją. Nawet dwie wygrane w tych spotkaniach nie dadzą awansu z grupy polskim szczypiornistom, którzy powalczą o Puchar Prezydenta.

Polska - Rosja 20:24 (9:13)

Polska: Adam Malcher, Adam Morawski - Marek Daćko 1, Krzysztof Łyżwa, Mateusz Jachlewski 2, Przemysław Krajewski 2, Paweł Niewrzawa 2, Patryk Walczak 1, Arkadiusz Moryto, Michał Daszek 3, Maciej Gębala, Rafał Przybylski 1, Paweł Paczkowski 3, Łukasz Gierak , Tomasz Gębala 4, Piotr Chrapkowski 1.

Rosja: Wadim Bogdanow, Wiktor Kiriejew - Dmitrij Kisielew 1, Danił Sziszkariew 2, Dmitry Kowaliew 7, Aleksander Szkurinski 1, Aleksandr Czernoiwanow, Paweł Atman 5, Siergiej Gorbok 1, Michaił Czipurin, Gleb Kałarasz 3, Siergiej Szelmienko 1, Timur Dibirow 2, Igor Soroka, Azat Waliullin, Dmitrij Żytnikow 1.

Mecz zakończony
Polska
20:24
Rosja
Zapis relacji
Relacja zakończona

['60] POLSKA - ROSJA 20:24 (9:13) Trafił Mateusz Jachlewski, odpowiedział Siergiej Szelmienko. Koniec meczu, Polacy stracili szansę na awans...

['57] POLSKA - ROSJA 19:23 Glieb Kalarasz... Polacy już nie odrobią takiej straty...

['57] POLSKA - ROSJA 19:22 Skutecznie Paweł Paczkowski.

['56] POLSKA - ROSJA 18:22 Nieudana kontra Polaków. Rosjanie przechwycili piłkę, a Dmitrij Kowaliew zdobył bramkę.

['55] POLSKA - ROSJA 18:21 Paweł Paczkowski popisał się mocnym rzutem z dystansu.

['55] POLSKA - ROSJA 17:21 Kolejny karny dla biało-czerwonych. Tym razem Mateusz Jachlewski zdołał pokonać bramkarza rywali. Rosjanie odpowiedzieli rzutem Dmitrija Kowaliewa.

['52] POLSKA - ROSJA 16:20 Mocny i skuteczny rzut Pawła Atmana.

['51] POLSKA - ROSJA 16:19 Czwarte w tym meczu trafienie Tomasza Gębali.

['51] POLSKA - ROSJA 15:19 Po czasie trafił Dmitrij Żytnikow.

['50] POLSKA - ROSJA 15:18 Trafił Tomasz Gębala, po chwili Michał Daszek i jeszcze trzy bramki do odrobienia. Selekcjoner Rosjan poprosił o czas.

['48] POLSKA - ROSJA 13:18 Trafił Siergiej Gorbok, a w odpowiedzi skutecznym rzutem popisał się Paweł Paczkowski. Po chwili skuteczny rzut z koła Glieba Kałarasza.

['46] POLSKA - ROSJA 12:16 Po czasie trafił Marek Daćko.

['46] POLSKA - ROSJA 11:16 Talant Dujszebajew poprosił o czas.

['44] POLSKA - ROSJA 11:16 Michał Daszek! Pierwsze trafienie biało-czerwonych po dłuższej przerwie.

['42] POLSKA - ROSJA 10:16 Rafał Przybylski - czerwona kartka.

['42] POLSKA - ROSJA 10:16 Pawieł Atman popisał się kolejnym trafieniem. Po chwili Wadim Bogdanow obronił czwarty w tym meczu rzut karny!

['40] POLSKA - ROSJA 10:15 Dmitrij Kowaliew trafił z karnego.

['39] POLSKA - ROSJA 10:14 Przemysław Krajewski przegrał pojedynek z Wadimem Bogdanowem... Kolejny karny zmarnowany.

['37] POLSKA - ROSJA 10:14 Trafił Pawieł Atman.

['36] POLSKA - ROSJA 10:13 Dobry początek drugiej połowy w wykonaniu Adama Malchera, ale Polacy mają kłopoty ze skutecznością.

['34] POLSKA - ROSJA 10:13 Tomasz Gębala zdobył pierwszą bramkę w drugiej połowie.

['31] POLSKA - ROSJA 9:13 Rozpoczynamy drugą część meczu!

['30] POLSKA - ROSJA 9:13 Trafił Paweł Niewrzawa. Czas dla selekcjonera Sbornej w ostatnich sekundach pierwszej połowy. Polacy przegrywają czterema bramkami po pierwszych 30. minutach meczu.

['29] POLSKA - ROSJA 8:13 Zaskakującym rzutem popisał się Aleksandr Szkurinski.

['28] POLSKA - ROSJA 8:12 Trafił Pawieł Atman.

['26] POLSKA - ROSJA 8:11 Timur Dibirow skutecznie zakończył kontrę Rosjan.

['26] POLSKA - ROSJA 8:10 Czas dla selekcjonera biało-czerwonych.

['24] POLSKA - ROSJA 8:10 Tomasz Gębala i Patryk Walczak skutecznymi rzutami zmniejszyli dystans do rywali.

['23] POLSKA - ROSJA 6:10 Dmitrij Kowaliew trafił z karnego.

['23] POLSKA - ROSJA 6:9 Skuteczny rzut Pawła Niewrzawy.

['22] POLSKA - ROSJA 5:9 Tym razem Michał Daszek nie trafił karnego. Nie miał z tym problemów Dmitrij Kowaliew.

['19] POLSKA - ROSJA 5:8 Przemysław Krajewski nie wykorzystał karnego, po chwili Dmitrij Kisielew podwyższył prowadzenie Rosjan.

['17] POLSKA - ROSJA 5:7 Na trafienie Piotra Chrapkowskiego szybko odpowiedział Glieb Kalarasz.

['16] POLSKA - ROSJA 4:6 Dmitrij Kowaliew znów skutecznie z karnego.

['13] POLSKA - ROSJA 4:5 Dmitrij Kowaliew skutecznie z rzutu karnego.

['12] POLSKA - ROSJA 4:4 Trafił Przemysław Krajewski, a trafienie Michała Daszka ze skrzydła przyniosło wyrównanie!

['11] POLSKA - ROSJA 2:4 Daniił Sziszkariew zdobył czwartą bramkę dla Rosji.

['10] POLSKA - ROSJA 2:3 Pawieł Atman dał pierwsze w tym meczu prowadzenie Rosji...

['9] POLSKA - ROSJA 2:2 Rosjanie w ciągu kilkunastu sekund odrobili straty. Najpierw trafił Daniił Sziszkariew, a następnie Timur Dibirow zakończył kontrę Rosjan.

['6] POLSKA - ROSJA 2:0 Trafił Rafał Przybylski.

['5] POLSKA - ROSJA 1:0 Dobrze zaprezentował się Adam Malcher w pierwszych minutach meczu.

['2] POLSKA - ROSJA 1:0 Przemysław Krajewski skutecznie wykonał rzut karny i otworzył wynik meczu.

POLSKA - ROSJA 0:0 Rozpoczynamy trzeci mecz biało-czerwonych na MŚ 2017!