Inter wymęczył awans! Waleczna Bologna

Inter Mediolan po dogrywce pokonał 3:2 Bolognę. Nerazzurri prowadzili już 2:0, ale ekipa Roberto Donadoniego zdołała wyrównać. Świetny mecz rozegrał Joao Mario, który zanotował dwie asysty.

„Zdecydowanym faworytem tej pary są piłkarze Nerazzurrich, ale waleczni podopieczni Roberto Donadoniego tanio skóry nie sprzedadzą” – pisaliśmy w zapowiedzi tego spotkania. Te słowa jak najbardziej odzwierciedliło, to co się działo na boisku.

Pierwsza połowa to pełna kontrola ze strony Interu, choć gospodarze długo czekali na objęcie prowadzenia. Ale kiedy już to zrobili, to w fantastycznym stylu. Joao Mario dośrodkował z rzutu rożnego, a Jeison Murillo kapitalnie złożył się do przewrotki. Kolumbijczyk genialnym uderzeniem pokonał Angelo da Costę. Bologna jeszcze nie otrząsnęła się po stracie bramki, a już było 2:0. Wynik precyzyjnym strzałem podwyższył Rodrigo Palacio. Co ciekawe, przy obu tych bramkach asystę zanotował Joao Mario.

Podopieczni Roberto Donadoniego zdołali jednak zdobyć bramkę kontaktową jeszcze w pierwszej części meczu. Po kontrze w polu karnym sprytem wykazał się Blerim Dzemaili, który przy drobnym rykoszecie skierował piłkę do siatki. Choć to Inter był faworytem i grał u siebie, to Bologna zdołała doprowadzić do dogrywki! Wyrównujące trafienie dał w 73. minucie Godfred Donsah.

Dogrywka raczej nie porwała tempem gry. Kluczowa okazała się niewątpliwa większa jakość piłkarska Interu. W 98. minucie losy awansu rozstrzygnął Antonio Candreva. Tym samym gospodarze po męczarniach zameldowali się w ćwierćfinale Pucharu Włoch. Drużyna Stefano Pioliego w kolejnej fazie zmierzy się ze zwycięzcą z pary Lazio - Genoa.

Inter Mediolan – Bologna 3:2 (2:0)