Team Kinguin otwiera nabór do bliźniaczej drużyny

E-sport
Team Kinguin otwiera nabór do bliźniaczej drużyny

Na swoich mediach społecznościowych trener Team Kinguin Adrian "hatchy" Widera oficjalnie poinformował, że organizacja planuje oprócz świeżo zakwalifikowanego do Challenger Series zespołu, wziąć pod skrzydła jeszcze jeden, który będzie rozwijał się pod nazwą Team Kinguin Academy.

Rekrutacja ma składać się z trzech etapów, a pierwszy z nich rozpoczął się już wczoraj i trwać ma aż do 19 lutego, choć termin końcowy może jeszcze ulec zmianie. Co ciekawe, ogłoszenie skierowane jest głównie do młodszych graczy, ponieważ podstawowymi wymaganiami jest posiadanie konta z dywizją minimum diament III na serwerze zachodnioeuropejskim oraz ukończone maksymalnie 18 lat.


Pracę pod okiem profesjonalistów chętni będą mogli rozpocząć jednak dopiero po zakończeniu pierwszego splitu europejskiego CS, a póki co ze zgłoszonych graczy ma powstać baza danych, w której odnotowywane będą ich postępy w grach rankingowych solo. Wypełnione formularze, w których mają się znaleźć podstawowe dane osobowe oraz konta w grze, odnośniki do mediów społecznościowych i krótka informacja o sobie, należy wysłać pod adres e-mail lolacademy@kinguin.net.


Hatchy w swoim poście zapowiedział także, że w przyszłych fazach naboru zajmie się potencjalnymi zawodnikami osobiście, przeprowadzając liczne testy. Niedługo też ma wystartować podobne przedsięwzięcie, skierowane tym razem do aspirujących trenerów i analityków. Z podanych informacji można wywnioskować, że organizacja chce położyć duży nacisk na rozwój nowych, młodych talentów na polskiej scenie League of Legends.

Kamil Adamczyk

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze